Rzeszów - Sobota, 18.05.2024

Wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie,...

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w ten sposób...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie hali Podpromie.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

Rzeszów

2,3 mln zł dla rzeszowskich strażaków ochotników, w tym m.in. na nowy wóz dla OSP Dębina

RZESZÓW. 2,3 mln zł zaplanowało w tym roku miasto na dofinansowanie inwestycyjne rzeszowskich Ochotniczych Straży Pożarnych.

NOWI NAJEMNCY W CH PLAZA

W rzeszowskiej Plazie otwarto tor kartingowy. To nie jedyna nowość w Centrum

RZESZÓW. Rzeszowskie CH Plaza wzmacnia swoje protfolio w segmencie sport i rozrywka. Wśród wiosennych nowości są: driftingowy tor kartingowy Crazy Carts ,sklep dla sportowców Fit&Train oraz odnowiony salon Martes Sport.

Zderzenie Yamahy z Mazdą

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 27-letni motocyklista

KAMIEŃ. 27-latek kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z toyotą. Mężczyzna zginął na miejscu.

PRZETARG ROZSTRZYGNIĘTY

Wiemy, kto wybuduje dzwonnicę na placu Wolności

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę dzwonnicy Dzwonu Niepodległości. Wybuduję ją firma AJ Profibud spółka z o.o. z Chmielnika za prawie 275 tys. zł. Obiekt ma stanąć do sierpnia tego roku.

Połączenie ulicy Wołyńskiej z ul. Słoneczny Stok

Trwa budowa drogi, która połączy dwa rzeszowskie osiedla [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace na budowie drogi, która docelowo połączy ulice Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na os. Staroniwa. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Obecnie realizowany jest I etap, który obejmuje przedłużenie...

PODKARPACKI BAZAREK

Zdrowa żywność od lokalnych producentów. W sobotę Bazarek w Parku Papieskim

RZESZÓW. Od owoców i warzyw, po chleby, ciasta, regionalne wędliny, sery, miody, przetwory. Na Podkarpackim Bazarku miłośnicy zdrowej żywności z pewnością znajdą coś smakowitego dla siebie.

ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW

Wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Trzy samochody zderzyły się na ul. Gromskiego na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. Ranne zostały dwie osoby. Ich życiu, nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

OBJAZDY LINII 8 i 20

Remont drogi w Rudnej Małej. Objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z remontem drogi w Rudnej Małej, w dniach 8, 9, 10 i 13 maja br. autobusy linii 8 i 20 pojadą objazdami.

WAŻNA INWESTYCJA DROGOWA W RZESZOWIE

Podpisano umowę na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. We wtorek, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z wykonawcą na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa.

POŻAR OSOBÓWKI W TRZCIANIE

Samochód stanął w płomieniach, policjanci ruszyli do akcji [ZDJĘCIA]

TRZCIANA. Policjanci z Posterunku Policji w Świlczy interweniowali na miejscu pożaru samochodu. Do czasu przyjazdu straży pożarnej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia płonącego pojazdu.

RZESZOWSKIE JUWENALIA 2024

Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W piątek, na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się "Rzeszowskie Juwenalia 2024". Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa do miasteczka akademickiego. Podczas przejścia korowodu mogą wystąpić utrudnienia w...

Reklama
Reklama