Reklama

Aktualności Rzeszów

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług

Dodano: 02.05.2019

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Od 1 maja mieszkańcy Rzeszowa ponownie mogą korzystać z wypożyczalni rowerów skuterów oraz hulajnóg. Usługa będzie dostępna do 15 listopada. Znamy cennik usług. Marek Ustrobiński: „Do dyspozycji mieszkańców jest 80 rowerów, 20 skuterów elektrycznych i 50 hulajnóg”.

Przetarg ruszył 3 kwietnia, a rowery, skutery i hulajnogi będą funkcjonować w przestrzeni miejskiej od 1 maja do 15 listopada. Warto również zaznaczyć, że po upływie umowy Ratusz będzie zmuszony na kolejny sezon ponownie szukać wykonawcy. Dzisiaj przed rzeszowskich Ratuszem odbyła się oficjalna prezentacja nowego systemu.

Dostawcą pojazdów ponownie została firma Blinkee.city, toteż użytkownicy posiadający już konta w aplikacji nie muszą zaczynać wszystkiego od nowa, bo system działa na takich samych zasadach jak w roku ubiegłym. Miasto za wypożyczalnie zapłaci 126 tys. zł.

„Mamy nadzieje, że to nie jest ostatni rok, lecz początek długotrwałej współpracy. Zawarliśmy kontrakt jednoroczny, po to aby ocenić zapotrzebowanie rynku i mamy nadzieje, że następne kontrakty będą kontraktami, które nas zwiążą na dłuższy okres czasu” – informował Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.REKLAMA

Warto przypomnieć, że w nowym sezonie Rzeszowski Rower Miejski jest obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji (podobnie jak w roku ubiegłym dostępne są również baterie, przez które rower staje się elektryczny), 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych: „Na skuterze możemy przejechać ok. 60 km z prędkością maksymalną 50km/h. Na hulajnodze 20 km/h i dystans w granicach 15-20 km” – mówił Bogusław Skorupski z Blinkee.city Rzeszów.

Pojazdy możemy zostawić w dowolnym miejscu w mieście, pod warunkiem, że znajduje się w wyznaczonej strefie. Z informacji podanych przez przedstawiciela Blinkee.city wynika, że strefa dla hulajnóg może jeszcze ulec zmianie, tj. zwężeniu.

30 minut jazdy rowerem kosztuje 1 zł. Za wypożyczenie skutera elektrycznego zapłacimy 0,69 zł za jedną minutę jazdy, 0,09 zł za minutę pauzy/postoju. Można go także wypożyczać na cały dzień (za 89 zł). Natomiast za wypożyczenie elektrycznej hulajnogi zapłacimy 0,49 zł za 1 minutę jazdy, 0,09 zł za minutę pauzy/postoju + 2,50 zł za uruchomienie pojazdu.

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług - Aktualności Rzeszów - zdj. 1

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług - Aktualności Rzeszów - zdj. 2

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług - Aktualności Rzeszów - zdj. 3

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług - Aktualności Rzeszów - zdj. 4

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług - Aktualności Rzeszów - zdj. 5

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług - Aktualności Rzeszów - zdj. 6

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

06.05.2019 09:42:21

~Andrzej Nowak

06.05.2019 09:21:47

~Andrzej Nowak

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem