Reklama

Aktualności

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych

Dodano: 06.03.2019

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych - art. sposn.
Przed końcem aktualnego i obowiązującego ubezpieczenia OC warto rozpocząć poszukiwania kolejnej polisy. Dzięki temu można znaleźć takie rozwiązanie, które będzie najkorzystniejsze finansowo. Żeby tak się stało, trzeba porównać oferty udostępniane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Najszybciej można to zrobić korzystając z kalkulatora OC.
 

Kalkulator OC

 
Jest to narzędzie, które udostępniane jest online. Skupia oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, a pod podaniu kilku danych można otrzymać listę ofert ubezpieczeniowych wraz z podanymi cenami za każdą polisę. To praktyczne i bardzo proste w obsłudze urządzenie.
 
Wymaga poświęcenia zaledwie kilku minut na uzupełnienie formularza podanego na stronie. Po jego wypełnieniu należy poczekać kilka sekund na przetworzenie danych. Wyświetli się lista dostępnych ofert ubezpieczeniowych z krótkim opisem. Dzięki temu istnieje możliwość porównania nie tylko cen ubezpieczeń, ale również ofert dodatkowych. Niektóre firmy dołączają bowiem w ramach polisy ciekawe dodatki. Ma to na celu uczynienie danej oferty bardziej atrakcyjną. W niektórych przypadkach może się nawet okazać, że zapłacenie nieco wyższej składki pozwoli zyskać ciekawe rozszerzenia (mini casco, assistance i temu podobne rozwiązania). Więcej o dodatkach można sprawdzić przeglądając ubezpieczenie samochodu, które znajdziesz na ubezpieczamy-auto.pl.
 

Dane do wyliczenia składki

 
Wyliczenie składki ubezpieczenia OC jest możliwe wyłącznie na podstawie określonych danych. Chodzi tu bowiem o ustalenie czy należy kierowcy naliczyć zniżkę czy zwyżkę. Za długi staż za kierownicą są zniżki, a za młody wiek kierowcy są zwyżki. Dane pojazdu również nie pozostają bez znaczenia. Samochód z większym silnikiem ubezpiecza się drożej niż ten, który ma mały silnik. Stąd taka lista pytań przy wyliczaniu składki przez kalkulator.
 
Dodatkowo, podając swoje dane osobowe, firmy ubezpieczeniowe mogą przeprowadzić weryfikację w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG). Jeżeli historia ubezpieczonego jest pozytywna może zyskać dodatkowe zniżki. Bez podawania tych danych niemożliwe jest wyliczenie wspomnianych zniżek, a co za tym idzie, wyliczona składka nie będzie odnosiła się do rzeczywistości.
 
Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ podawane dane są bezpieczne i przechowywane są na zabezpieczonych serwerach.
 

Czy da się wyliczyć składkę bez podawania danych osobowych

 
Wystarczy wejść na kalkulator OC (kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl) by zobaczyć, jakie dane osobowe są potrzebne do wyliczenia składki. I tak, wśród niezbędnych informacji, jakie należy podać, znajduje się między innymi numer PESEL ubezpieczonego, jego data urodzenia, data uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami czy zamieszkiwane przez niego miasto. Każda z tych informacji wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej. W niektórych kalkulatorach dodatkowo trzeba podać imię i nazwisko. To właśnie służy wspomnianej wcześniej weryfikacji w UFG. Oczywiście, system przepuści dalej bez podawania niektórych danych (niektórych, ale nie wszystkich, przemilczenie części z nich blokuje system i powoduje, że nie da się przejść do kolejnego etapu). Jednakże uzyskane w ten sposób wyliczenie nie będzie miarodajne, a składka, ostatecznie może się okazać inna.
 
Zmiana w składce może pójść w obie strony:  w stronę zwyżki i zniżki. Najważniejszą jednak informacją jest to, że skorzystanie z kalkulatora bez podania pełnych danych nie daje miarodajnych wyników, a niektóre oferty nawet w ogóle nie zostaną wyświetlone. Kalkulator nie spełni więc tym sposobem swojej funkcji, a wyświetlone oferty nie dadzą pełnego obrazu cen ubezpieczenia OC.
 
 

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego przyznanych na rok 2019....

Dodano: 23.05.2019 | Komentarze: 0

Władysław Ortyl zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin poszkodowanych w powodzi

Samorząd Województwa Podkarpackiego wesprze finansowo gminy, które ucierpiały na skutek powodzi. Taką deklarację złożył dziś marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w Wado...

Dodano: 23.05.2019 | Komentarze: 1

Bez uprawnień, mając 2 promile wiozła samochodem dwójkę dzieci

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniej kobiecie, która pijana i bez uprawnień do kierowania przewoziła samochodem dwójkę dzieci....

Dodano: 23.05.2019 | Komentarze: 0

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni....

Dodano: 23.05.2019 | Komentarze: 0

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zalane tereny powiatu mieleckiego

Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Wadowice Górne w powiecie mieleckim, w której występuje najgorsza sytuacja powodziowa na Podkarpaciu....

Dodano: 23.05.2019 | Komentarze: 0

Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem