Reklama

Aktualności Rzeszów

Ferenc chce zbudować nową szkołę muzyczną. Nowa inwestycja nie przerwie działalności pozostałych szkół

Dodano: 06.03.2018

Ferenc chce zbudować nową szkołę muzyczną. Nowa inwestycja nie przerwie działalności pozostałych szkół - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Pomimo protestów rodziców, podczas poprzedniej sesji rady miasta, prezydent Rzeszowa chce zbudować kolejną szkołę muzyczną. Zaznacza, że jej powstanie nie przerwie funkcjonowanie dwóch już istniejących placówek.

Zacznijmy od początku. Podczas spotkania z rodzicami, których dzieci uczęszczają aktualnie do szkół muzycznych na terenie Rzeszowa, prezydent Rzeszowa po raz pierwszy na forum ogólnym zaproponował budowę kolejnej ze szkół. Rodzice myśląc, że decyzja Ferenca równoznaczna jest z zamknięciem szkoły przy ul. Sobieskiego i w pobliżu Filharmonii Podkarpackiej, pojawili się na sesji, aby wyrazić swój sprzeciw.

Po konferencji prasowej w Ratuszu kilka spraw zostało rozjaśnionych. Owszem, szkoła muzyczna powstanie, jednak jej istnienie nie wyklucza funkcjonowanie dwóch istniejących. Pomysł prezydenta Ferenca jest dyktowany zwiększonym zapotrzebowaniem na miejsca w tych szkołach, gdyż podczas poprzedniej rekrutacji odrzucono łącznie ok. 500 podań.REKLAMA

„W mieście przybywa mieszkańców, przybywa dzieci i dla nich należy stworzyć nowe miejsca nauczania. Mamy niezwykle uzdolnioną młodzież. W 2017 roku nie przyjęliśmy do szkół muzycznych ok. 500 dzieci i dla tych uzdolnionych dzieci mamy zamiar budować kolejną szkołę” – mówił podczas konferencji prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Według wstępnych założeń nowa szkoła miała by pomieścić ok. 800 uczniów, czyli mniej więcej tyle ile aktualnie łącznie przebywa w dwóch istniejących placówkach. Pierwszym pomysłem na lokalizację nowego obiektu jest ul. Wyspiańskiego.

Prezydent przewiduje, że budowa nowej szkoły wyniosła by miasto ok. 40 mln zł. Natomiast czas realizacji inwestycji sięgał by minimalnie do 3,5 roku.

W Ratuszu mogliśmy usłyszeć, że nowy obiekt będzie wzorowany na szkole muzycznej istniejącej w Radomiu, jednak jest to tylko niepewna koncepcja, gdyż ostateczny głos należy do architekta. 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

07.03.2018 18:40:34

~Czytelnik Czytelnik

Dla sprostowania jeszcze jednej rzeczy: "Rodzice myśląc,

że decyzja Ferenca równoznaczna jest z zamknięciem szkoły (...) Po konferencji prasowej w Ratuszu kilka spraw zostało rozjaśnionych", dodam że rodzice mieli prawo tak myśleć, bo TAK IM POWIEDZIAŁ SAM PAN PREZYDENT na wcześniejszym spotkaniu w SP nr 18, dlatego zapewne przyszli na sesje Rady Miasta

07.03.2018 18:17:44

~Czytelnik Czytelnik

Dla sprostowania jeszcze jednej rzeczy: "Rodzice myśląc,

że decyzja Ferenca równoznaczna jest z zamknięciem szkoły (...) Po konferencji prasowej w Ratuszu kilka spraw zostało rozjaśnionych", dodam że rodzice mieli prawo tak myśleć, bo TAK IM POWIEDZIAŁ SAM PAN PREZYDENT na wcześniejszym spotkaniu w SP nr 18, dlatego zapewne przyszli na sesje Rady Miasta

07.03.2018 18:12:01

~Czytelnik Czytelnik

POPRZEZ NIŻ DEMOGRAFICZNY NAPRAWDĘ NIE JEST TRUDNO

DOSTAĆ SIĘ DO SZKOŁY MUZYCZNEJ, JEŻELI MUSIMY KOMUŚ OMÓWIĆ TO TYLKO DLATEGO, BY TO DZIECKO, PRZEZ BRAK TALENTU, NIE MĘCZYŁO SIĘ W TEJ SZKOLE. JAKO NAUCZYCIELE, ŻEBY UTRZYMAĆ POZIOM NABORU, MUSIMY JEŹDZIĆ PO OKOLICZNYCH SZKOŁACH I PROPONOWAĆ KANDYDOWANIE.

Rzucając statystykami, z których wynika liczba 500 nieprzyjętych, a także bezmyślne uznawanie tego jako fakt przez autora tekstu, traktuje jako ignorancję i niezaznajomienie z realiami.

07.03.2018 18:06:34

~Czytelnik Czytelnik

Jako nauczyciel wiem, że nigdy w historii obu szkół

w jednym roku nie było nawet 500 kandydatów, a co dopiero 500 odrzuconych?!

KAŻDEGO ROKU ZGŁASZA SIĘ DO WSZYSTKICH SZKÓŁ JEDNEGO ZESPOŁU OKOŁO 80 CHĘTNYCH, Z CZEGO W WYNIKU BRAKU PREDYSPOZYCJI NIE ZOSTAJE PRZYJĘTYCH OKOŁO 15-20 KANDYDATÓW.

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna - Aktualności Rzeszów

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Sygnalizacja powinna funkcjonować do połowy lipca. ...

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy - Aktualności Rzeszów

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

RZESZÓW. Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00. ...

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki - Aktualności Rzeszów

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki

RZESZÓW. Lekarze musieli mu usunąć fragment czaski, teraz 37-latek czeka na replastykę czaszki. Potrzeba 50 tys. zł. ...

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

RZESZÓW. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%). ...

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych - Aktualności Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem