Reklama

Aktualności Rzeszów

Ferenc chce zbudować nową szkołę muzyczną. Nowa inwestycja nie przerwie działalności pozostałych szkół

Dodano: 06.03.2018

Ferenc chce zbudować nową szkołę muzyczną. Nowa inwestycja nie przerwie działalności pozostałych szkół - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Pomimo protestów rodziców, podczas poprzedniej sesji rady miasta, prezydent Rzeszowa chce zbudować kolejną szkołę muzyczną. Zaznacza, że jej powstanie nie przerwie funkcjonowanie dwóch już istniejących placówek.

Zacznijmy od początku. Podczas spotkania z rodzicami, których dzieci uczęszczają aktualnie do szkół muzycznych na terenie Rzeszowa, prezydent Rzeszowa po raz pierwszy na forum ogólnym zaproponował budowę kolejnej ze szkół. Rodzice myśląc, że decyzja Ferenca równoznaczna jest z zamknięciem szkoły przy ul. Sobieskiego i w pobliżu Filharmonii Podkarpackiej, pojawili się na sesji, aby wyrazić swój sprzeciw.

Po konferencji prasowej w Ratuszu kilka spraw zostało rozjaśnionych. Owszem, szkoła muzyczna powstanie, jednak jej istnienie nie wyklucza funkcjonowanie dwóch istniejących. Pomysł prezydenta Ferenca jest dyktowany zwiększonym zapotrzebowaniem na miejsca w tych szkołach, gdyż podczas poprzedniej rekrutacji odrzucono łącznie ok. 500 podań.REKLAMA

„W mieście przybywa mieszkańców, przybywa dzieci i dla nich należy stworzyć nowe miejsca nauczania. Mamy niezwykle uzdolnioną młodzież. W 2017 roku nie przyjęliśmy do szkół muzycznych ok. 500 dzieci i dla tych uzdolnionych dzieci mamy zamiar budować kolejną szkołę” – mówił podczas konferencji prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Według wstępnych założeń nowa szkoła miała by pomieścić ok. 800 uczniów, czyli mniej więcej tyle ile aktualnie łącznie przebywa w dwóch istniejących placówkach. Pierwszym pomysłem na lokalizację nowego obiektu jest ul. Wyspiańskiego.

Prezydent przewiduje, że budowa nowej szkoły wyniosła by miasto ok. 40 mln zł. Natomiast czas realizacji inwestycji sięgał by minimalnie do 3,5 roku.

W Ratuszu mogliśmy usłyszeć, że nowy obiekt będzie wzorowany na szkole muzycznej istniejącej w Radomiu, jednak jest to tylko niepewna koncepcja, gdyż ostateczny głos należy do architekta. 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

07.03.2018 18:40:34

~Czytelnik Czytelnik

Dla sprostowania jeszcze jednej rzeczy: "Rodzice myśląc,

że decyzja Ferenca równoznaczna jest z zamknięciem szkoły (...) Po konferencji prasowej w Ratuszu kilka spraw zostało rozjaśnionych", dodam że rodzice mieli prawo tak myśleć, bo TAK IM POWIEDZIAŁ SAM PAN PREZYDENT na wcześniejszym spotkaniu w SP nr 18, dlatego zapewne przyszli na sesje Rady Miasta

07.03.2018 18:17:44

~Czytelnik Czytelnik

Dla sprostowania jeszcze jednej rzeczy: "Rodzice myśląc,

że decyzja Ferenca równoznaczna jest z zamknięciem szkoły (...) Po konferencji prasowej w Ratuszu kilka spraw zostało rozjaśnionych", dodam że rodzice mieli prawo tak myśleć, bo TAK IM POWIEDZIAŁ SAM PAN PREZYDENT na wcześniejszym spotkaniu w SP nr 18, dlatego zapewne przyszli na sesje Rady Miasta

07.03.2018 18:12:01

~Czytelnik Czytelnik

POPRZEZ NIŻ DEMOGRAFICZNY NAPRAWDĘ NIE JEST TRUDNO

DOSTAĆ SIĘ DO SZKOŁY MUZYCZNEJ, JEŻELI MUSIMY KOMUŚ OMÓWIĆ TO TYLKO DLATEGO, BY TO DZIECKO, PRZEZ BRAK TALENTU, NIE MĘCZYŁO SIĘ W TEJ SZKOLE. JAKO NAUCZYCIELE, ŻEBY UTRZYMAĆ POZIOM NABORU, MUSIMY JEŹDZIĆ PO OKOLICZNYCH SZKOŁACH I PROPONOWAĆ KANDYDOWANIE.

Rzucając statystykami, z których wynika liczba 500 nieprzyjętych, a także bezmyślne uznawanie tego jako fakt przez autora tekstu, traktuje jako ignorancję i niezaznajomienie z realiami.

07.03.2018 18:06:34

~Czytelnik Czytelnik

Jako nauczyciel wiem, że nigdy w historii obu szkół

w jednym roku nie było nawet 500 kandydatów, a co dopiero 500 odrzuconych?!

KAŻDEGO ROKU ZGŁASZA SIĘ DO WSZYSTKICH SZKÓŁ JEDNEGO ZESPOŁU OKOŁO 80 CHĘTNYCH, Z CZEGO W WYNIKU BRAKU PREDYSPOZYCJI NIE ZOSTAJE PRZYJĘTYCH OKOŁO 15-20 KANDYDATÓW.

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Football Run nową produkcją rzeszowskiego studia Simplicity Games - Aktualności Rzeszów

Football Run nową produkcją rzeszowskiego studia Simplicity Games

RZESZÓW. Football Run to gra platformowa osadzona w świecie, w którym tematem numer jeden jest piłka nożna. ...

Dentobus dla Podkarpacia. Odwiedzi m.in. żłobki i przedszkola - Aktualności Rzeszów

Dentobus dla Podkarpacia. Odwiedzi m.in. żłobki i przedszkola

RZESZÓW. Ministerstwo Zdrowia dokonało zakupu 16 dentobusów, które zostały przekazane do każdego z województw. ...

Poznaj szczegółowy program Europejskiego Stadionu Kultury 2018. Festiwal rozpoczyna się 21 czerwca - Aktualności Rzeszów

Poznaj szczegółowy program Europejskiego Stadionu Kultury 2018. Festiwal rozpoczyna się 21 czerwca

RZESZÓW. Europejski Stadion Kultury 2018 to łącznie 25 projektów, 40 różnorodnych wydarzeń, 15 koncertów, 4 spek...

Rzeszów wysoko w rankingach Fundacji Schumana „Europolis 2018”  - Aktualności Rzeszów

Rzeszów wysoko w rankingach Fundacji Schumana „Europolis 2018”

RZESZÓW. Ogłoszono ranking najbardziej obywatelskich miast Fundacji Schumana EUROPOLIS 2018. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem