Aktualności Rzeszów

FOTO. Ruszyła Szlachetna Paczka. Zdjęcia z marszu w Rzeszowie

Dodano: 22.11.2015

Aktualności Rzeszów | FOTO. Ruszyła Szlachetna Paczka. Zdjęcia z marszu w Rzeszowie

fot. Materiały prasowe

Tradycyjny marsz SZLACHETNEJ PACZKI przeszedł ulicami Rzeszowa oraz  wszystkich innych miast wojewódzkich. W tym roku to pierwsze tak wyjątkowe wydarzenie, ponieważ Akademia i Paczka połączyły siły i wspólnie zainaugurowały otwarcie bazy. W ten sposób cały świat dowiaduje się: internetowa baza rodzin i dzieci w potrzebie została otwarta! Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl Darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej konkretną pomoc lub wybrać dziecko i zafundować mu indeks.

W tym roku przy dźwiękach orkiestr i pod sztandarami czerwonych i granatowych flag maszeruje cała Drużyna SuperW – wolontariusze Paczki i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI razem ze swoimi podopiecznymi, darczyńcy, dobroczyńcy oraz potrzebujące rodziny. Cała Polska łączy się!

W Rzeszowie marsz Paczki wyruszył o godzinie 11 z al. Pod Kasztanami. Na czele marszu szedł zespół mażoretek INCANTO oraz Orkiestra Szałamaistek WDK. W marszu uczestniczyło prawie 300 osób – wolontariusze Paczki i Akademii, rodziny, dzieci, darczyńcy, organizacje wspierające, przedstawiciele szkół i sympatycy.

SZLACHETNA PACZKA od 15. lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków. W tym roku mądrą pomocą obejmie ok 20 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 620 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach – diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI działa już 13 lat. W tym roku do programu zostało włączonych 2000 dzieci, które mają trudności w szkole. SuperW Akademii pracuje z jednym dzieckiem, przez jedną godzinę tygodniowo do końca roku szkolnego. Współpraca oparta jest na Systemie Motywatorów Zmiany, który pomaga przeprowadzić dziecko od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Akademia jeszcze poszukuje wolontariuszy w całej Polsce, a zgłaszać się można na www.superw.pl.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

- Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych. Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem. Walczymy o etos przedsiębiorczości w naszym kraju. Tylko tyle, albo aż tyle. W czasie kampanii SZLACHETNEJ PACZKI wciąż powtarzamy hasło Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. W praktyce ma to wyglądać tak, że wszyscy sobie radzą w życiu, a kiedy ktoś ma kryzys, to inni mu pomagają i potem wszyscy znowu sobie dają radę. W takim społeczeństwie nie będzie podziałów na tych, którzy sobie radzą w życiu, i na tych, którzy sobie nie radzą. Znika problem biedy, a na pierwszym planie jest sztuka uczenia się radzenia sobie w życiu – mówi ks. Jacek Stryczek.REKLAMA

Tylko w zeszłym roku SZLACHETNA PACZKA podarowała impuls do zmiany życia 19 580 rodzinom w potrzebie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomogła 1800 dzieciom. Stowarzyszenie WIOSNA zjednoczyło niemal 1 000 000 Polaków! 

15. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl  i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:
 
- Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!
- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki
- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę
- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie
- Nowa propozycja dla firm – zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie
- Zostań wolontariuszem – dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl
 
Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI 2015?

21.11 - Otwarcie internetowej bazy rodzin i marsz na otwarcie bazy w 16 miastach wojewódzkich w całej Polsce!
18.11 – 21.01.2016 – seria spotkań z ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem na temat przedsiębiorczości Poznaj szczegóły >
25.11 – spotkanie z ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem w Rzeszowie
21 listopada – 12 grudnia – przygotowanie paczek przez Gwiazdy. Wstępnie swój udział potwierdzili m.in. siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, a także inni znani sportowcy, Basia Kurdej-Szatan wraz z mężem oraz redakcje mediów.
12 i 13 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się kilkaset tysięcy Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć, odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w  620 rejonach w Polsce.
14-15 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które zjednoczyły się, aby wygrać z biedą, przybliżona wartość paczek – w ubiegłym roku było to ponad 41 mln zł!)

Zdjęcia z marszu w Rzeszowie, fot. materiały prasowe


 Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Rzeszów | Zmiany w planie budowy Capital Towers. Nowy projekt poznamy w grudniu

Zmiany w planie budowy Capital Towers. Nowy projekt poznamy w grudniu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy, w trakcie realizacji znajdują się trzy budynki: B1, B2 oraz wieżowiec C....

Aktualności Rzeszów | Nowa nawierzchnia i oświetlenie kładki na rzeszowskich bulwarach

Nowa nawierzchnia i oświetlenie kładki na rzeszowskich bulwarach

RZESZÓW. Miasto na remont wydało 400 tyś zł., z czego 151 tyś złotych na oświetlenie remontowanej kładki. ...

Aktualności Rzeszów | Kongres 590. Otwarcie z udziałem prezydenta RP oraz premier Szydło. Nagrody dla najlepszych firm

Kongres 590. Otwarcie z udziałem prezydenta RP oraz premier Szydło. Nagrody dla najlepszych firm

RZESZÓW. Kongres 590 odbywa się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego – G2A Arena. ...

Aktualności Rzeszów | Zamknięcie ul. Nowowiejskiej. Planowany termin otwarcia to styczeń 2018 r.

Zamknięcie ul. Nowowiejskiej. Planowany termin otwarcia to styczeń 2018 r.

RZESZÓW. Droga zostanie zamknięta 20 listopada. Objazdy zaplanowano ul. Strażacką i Graniczną. ...

Aktualności Rzeszów | Kolejna edycja Rzeszów Slalom Battle już w ten weekend

Kolejna edycja Rzeszów Slalom Battle już w ten weekend

RZESZÓW. Przed nami kolejna edycja Rzeszów Slalom Battle! Oficjalne zawody pucharu świata World Slalom Series o randze 2 kubk&...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: