Aktualności Rzeszów

FOTO. Ruszyła Szlachetna Paczka. Zdjęcia z marszu w Rzeszowie

Dodano: 22.11.2015

Aktualności Rzeszów | FOTO. Ruszyła Szlachetna Paczka. Zdjęcia z marszu w Rzeszowie

fot. Materiały prasowe

Tradycyjny marsz SZLACHETNEJ PACZKI przeszedł ulicami Rzeszowa oraz  wszystkich innych miast wojewódzkich. W tym roku to pierwsze tak wyjątkowe wydarzenie, ponieważ Akademia i Paczka połączyły siły i wspólnie zainaugurowały otwarcie bazy. W ten sposób cały świat dowiaduje się: internetowa baza rodzin i dzieci w potrzebie została otwarta! Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl Darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej konkretną pomoc lub wybrać dziecko i zafundować mu indeks.

W tym roku przy dźwiękach orkiestr i pod sztandarami czerwonych i granatowych flag maszeruje cała Drużyna SuperW – wolontariusze Paczki i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI razem ze swoimi podopiecznymi, darczyńcy, dobroczyńcy oraz potrzebujące rodziny. Cała Polska łączy się!

W Rzeszowie marsz Paczki wyruszył o godzinie 11 z al. Pod Kasztanami. Na czele marszu szedł zespół mażoretek INCANTO oraz Orkiestra Szałamaistek WDK. W marszu uczestniczyło prawie 300 osób – wolontariusze Paczki i Akademii, rodziny, dzieci, darczyńcy, organizacje wspierające, przedstawiciele szkół i sympatycy.

SZLACHETNA PACZKA od 15. lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków. W tym roku mądrą pomocą obejmie ok 20 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 620 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach – diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI działa już 13 lat. W tym roku do programu zostało włączonych 2000 dzieci, które mają trudności w szkole. SuperW Akademii pracuje z jednym dzieckiem, przez jedną godzinę tygodniowo do końca roku szkolnego. Współpraca oparta jest na Systemie Motywatorów Zmiany, który pomaga przeprowadzić dziecko od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Akademia jeszcze poszukuje wolontariuszy w całej Polsce, a zgłaszać się można na www.superw.pl.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

- Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych. Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem. Walczymy o etos przedsiębiorczości w naszym kraju. Tylko tyle, albo aż tyle. W czasie kampanii SZLACHETNEJ PACZKI wciąż powtarzamy hasło Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. W praktyce ma to wyglądać tak, że wszyscy sobie radzą w życiu, a kiedy ktoś ma kryzys, to inni mu pomagają i potem wszyscy znowu sobie dają radę. W takim społeczeństwie nie będzie podziałów na tych, którzy sobie radzą w życiu, i na tych, którzy sobie nie radzą. Znika problem biedy, a na pierwszym planie jest sztuka uczenia się radzenia sobie w życiu – mówi ks. Jacek Stryczek.REKLAMA

Tylko w zeszłym roku SZLACHETNA PACZKA podarowała impuls do zmiany życia 19 580 rodzinom w potrzebie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomogła 1800 dzieciom. Stowarzyszenie WIOSNA zjednoczyło niemal 1 000 000 Polaków! 

15. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl  i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:
 
- Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!
- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki
- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę
- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie
- Nowa propozycja dla firm – zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie
- Zostań wolontariuszem – dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl
 
Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI 2015?

21.11 - Otwarcie internetowej bazy rodzin i marsz na otwarcie bazy w 16 miastach wojewódzkich w całej Polsce!
18.11 – 21.01.2016 – seria spotkań z ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem na temat przedsiębiorczości Poznaj szczegóły >
25.11 – spotkanie z ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem w Rzeszowie
21 listopada – 12 grudnia – przygotowanie paczek przez Gwiazdy. Wstępnie swój udział potwierdzili m.in. siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, a także inni znani sportowcy, Basia Kurdej-Szatan wraz z mężem oraz redakcje mediów.
12 i 13 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się kilkaset tysięcy Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć, odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w  620 rejonach w Polsce.
14-15 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które zjednoczyły się, aby wygrać z biedą, przybliżona wartość paczek – w ubiegłym roku było to ponad 41 mln zł!)

Zdjęcia z marszu w Rzeszowie, fot. materiały prasowe


 Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Rzeszów | Film Mad Max inspiracją dla konstruktorów nowego motocykla spod szyldu Harleya-Davidsona

Film Mad Max inspiracją dla konstruktorów nowego motocykla spod szyldu Harleya-Davidsona

RZESZÓW. Bazowym modelem motocykla zmodyfikowanego przez GOC Harley-Davidson Rzeszów jest Harley Davidson Fat Bob 114” 2...

Aktualności Rzeszów | Na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się trening do Runmageddonu

Na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się trening do Runmageddonu

RZESZÓW. Planowane wydarzenie jest treningiem OCR (biegi z przeszkodami) przygotowującym do najbardziej popularnego biegu z przeszkod...

Aktualności Rzeszów | Prestiżowe wyróżnienie Ministra Nauki dla rzeszowskiego naukowca

Prestiżowe wyróżnienie Ministra Nauki dla rzeszowskiego naukowca

RZESZÓW. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia jest naukowiec z Rzeszowa, dr Zofia Nizioł-Łukaszewska z ...

Aktualności Rzeszów | Robot „Da Vinci” dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Transmisja operacji na Uniwersytecie Rzeszowskim

Robot „Da Vinci” dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Transmisja operacji na Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. Dzięki staraniom samorządu województwa podkarpackiego oraz dyrekcji szpitala Rzeszów będzie czwartym miastem w...

Aktualności Rzeszów | 664-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa w Filharmonii Podkarpackiej

664-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa w Filharmonii Podkarpackiej

RZESZÓW. Podczas uroczystości tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa odbiorą: Marta Półtorak oraz prof. Jerzy Posłuszny. ...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: