Reklama

Aktualności Rzeszów

Jeden z rzeszowskich szpitali najlepszym na Podkarpaciu i trzecim w skali kraju

Dodano: 14.12.2018

Jeden z rzeszowskich szpitali najlepszym na Podkarpaciu i trzecim w skali kraju - Aktualności Rzeszów

fot. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia

RZESZÓW. W tegorocznej edycji „Rankingu Szpitali” pro-Familia została oceniona jako jeden z najlepszych szpitali w Polsce -  zajmując w skali kraju 3. miejsce wśród wszystkich placówek, 1. miejsce w kategorii szpitali w sieci poziomu I oraz 1. wśród szpitali na Podkarpaciu.

Ranking Szpitali organizowany jest od kilkunastu lat przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz dziennik "Rzeczpospolita". W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej. Organizatorzy biorą pod uwagę również m.in. poziom diagnostyki, analizę zdarzeń i skarg, jakość i standard opieki medycznej, personel i jego kwalifikacje, a także inne czynniki: finanse czy zarządzanie majątkiem oraz komfort pobytu.

„Tak wysokie miejsce w skali kraju to dla nas ogromny zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki jest nieodłącznym elementem nowoczesnej medycyny. Ten wynik to zasługa przede wszystkim całego personelu który każdego dnia dba o to, aby nasi Pacjenci mieli zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie” – podkreśla Radosław Skiba, dyrektor Pro Familii w Rzeszowie.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w tegorocznej edycji zdobył 3. miejsce w skali kraju wśród wszystkich szpitali, 1. w kategorii szpitali w sieci poziomu I oraz  1. na Podkarpaciu, zyskując tytuł najbezpieczniejszego szpitala w regionie.

„Nasze oddziały ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny mają III poziom referencyjności, co oznacza, że trafiają tu także pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi. Zapewniamy profesjonalną opiekę także noworodkom urodzonym przed czasem. Najmniejszy pacjent ważył zaledwie 400 g. Nasz oddział Neonatologiczny z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka to jeden z najnowocześniejszych w kraju” – dodaje dyrektor.

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA działa w Rzeszowie już blisko 8 lat. W tym czasie personel przyjął ponad 26 tysięcy porodów, a tylko w tym roku na świat przyjdzie w placówce prawie 4 tysiące 500 maluchów.  Imponujące są też inne statystyki dotyczące bieżącego roku, jak ilość wykonanych zabiegów specjalistycznych - blisko sześć tysięcy czy liczba udzielonych porad – ponad 100 tysięcy.REKLAMA

Szpital z sukcesem realizuje opiekę również na innych oddziałach: pediatrii, ortopedii, chirurgii,  chirurgii plastycznej oraz  urologii.  Jest też cenionym ośrodkiem kompleksowego leczenia otyłości,  wykonującym chirurgiczne zabiegi leczenia otyłości (ponad 50 operacji) oraz nieinwazyjnych metod terapeutycznych – wprowadzając do Polski innowacyjne metody leczenia jak termoablację ultradźwiękowa w terapii mięśniaków macicy (400 zabiegów).

Szpital rozwija również działalność w zakresie chirurgii piersi, oferując pacjentkom dostęp do nowoczesnych metod – m.in. zabiegu mastektomii czyli usunięcia chorej piersi z jej rekonstrukcją podczas jednej operacji oraz w ramach Centrum Medycyny Sportowej, zapewniając sportowcom i nie tylko kompleksową opiekę.  Nieodłączna częścią szpitala jest też stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii i densytometrii, pracownia rezonansu magnetycznego i zespół poradni specjalistycznych.

„Stale dostosowujemy zakres naszej opieki do potrzeb Pacjentów, rozwijając działalność, otwierając nowe oddziały, zatrudniając najlepszych specjalistów w Polsce. W styczniu zostanie otwarty nowy budynek, w którym miejsce znajdzie m.in. nowoczesne  Centrum Medycyny Sportowej. Jednak ponownie podkreślę, że ten sukces to przede wszystkim zasługa doskonałego zespołu, który odpowiedzialny jest za wysoką jakość usług medycznych i doskonalenie wprowadzonych standardów” -  wyjaśnia dyrektor Skiba.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

15.12.2018 11:13:38

~Nikodem Ga?uszka

A już się bałem ,że chodzi o któryś z państwowych

XD

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna - Aktualności Rzeszów

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Sygnalizacja powinna funkcjonować do połowy lipca. ...

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy - Aktualności Rzeszów

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

RZESZÓW. Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00. ...

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki - Aktualności Rzeszów

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki

RZESZÓW. Lekarze musieli mu usunąć fragment czaski, teraz 37-latek czeka na replastykę czaszki. Potrzeba 50 tys. zł. ...

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

RZESZÓW. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%). ...

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych - Aktualności Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem