Reklama

Aktualności Rzeszów

Przebudowa stacji PKP Rzeszów Główny. Roboty ruszą w przyszłym roku

Dodano: 28.11.2017

Przebudowa stacji PKP Rzeszów Główny. Roboty ruszą w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W planach PLK znajduje się przebudowa trzech wiaduktów, budowa przejścia podziemnego oraz budowa nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Rozpoczęcie robót, związanych z projektem planowane jest w drugim kwartale 2018 r.

Aktualnie prowadzona jest procedura przetargowa, której celem jest wyłonienie wykonawcy odpowiedzialnego za opracowanie projektu wykonawczego i zrealizowanie robót budowlanych. Trwa również procedura uzyskiwania decyzji administracyjnych. Rozpoczęcie robót, zawiązanych z inwestycją planowane jest na drugo kwartał 2018 roku.
 
W przyszłym roku (w pierwszym kwartale), PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują podpisanie umowy z wykonawcą, który opracuje projekty wykonawcze i przystąpi do realizacji robót budowlanych w stacji Rzeszów – informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
 
Inwestycja ma zostać zakończona w 2021 r. Zakłada ona przebudowę stacji Rzeszów Główny, która zyska m.in. trzy wyższe, funkcjonalne perony. Zamontowane zostaną wiaty, ławki oraz informacje dla podróżnych. Komunikacja na stacji będzie łatwiejsza dzięki windom i schodom ruchomym. Orientację ułatwi czytelne oznakowanie terenu stacji.
 
Wybudowane zostanie również nowe przejście pod torami. Dla cyklistów przewidziano stojaki rowerowe. Zmiany na stacji będą realizowane przy współpracy z konserwatorem zabytków.
 


REKLAMA

PLK wymienią także tory, sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem. Przebudowane zostaną trzy wiadukty kolejowe: nad aleją Wyzwolenia, przejazd kolejowo – drogowy, wiadukt kolejowy na ul. Stefana Batorego.

Wybudowane zostanie nowe przejście podziemne z wyjściem na ul. Jana Kochanowskiego (będzie to również dojście do wszystkich peronów).
 
Przebudowa wiaduktu nad ul. Batorego będzie ważna dla kierowców, gdyż poszerzenie obiektu znacznie usprawni ruch drogowy. Rozpoczęcie robót związanych z przebudową wiaduktu kolejowego na ul. Batorego planowane jest na przełomie 2019/2020r.
 
Szacowany koszt całej inwestycji wyniesie wstępnie ok. 220 mln zł. Zmiany w organizacji ruchu samochodowego będą ustalane po podpisaniu umowy z wykonawcą i zostaną wprowadzone po uzgodnieniu i zatwierdzeniu ich przez zarządcę drogi.
 
W ramach inwestycji zaplanowano również budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Będzie miał dwa perony, dostępne także dla osób o ograniczonej mobilności. Na dobrze oświetlonych platformach znajdą się wiaty i system informacji pasażerskiej oraz tablice z rozkładem jazdy. Obiekt przewidziano w rejonie wiaduktu nad ul. Aleje Wyzwolenia.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem