Aktualności Rzeszów

Przebudowa stacji PKP Rzeszów Główny. Roboty ruszą w przyszłym roku

Dodano: 28.11.2017

Aktualności Rzeszów | Przebudowa stacji PKP Rzeszów Główny. Roboty ruszą w przyszłym roku

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W planach PLK znajduje się przebudowa trzech wiaduktów, budowa przejścia podziemnego oraz budowa nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Rozpoczęcie robót, związanych z projektem planowane jest w drugim kwartale 2018 r.

Aktualnie prowadzona jest procedura przetargowa, której celem jest wyłonienie wykonawcy odpowiedzialnego za opracowanie projektu wykonawczego i zrealizowanie robót budowlanych. Trwa również procedura uzyskiwania decyzji administracyjnych. Rozpoczęcie robót, zawiązanych z inwestycją planowane jest na drugo kwartał 2018 roku.
 
W przyszłym roku (w pierwszym kwartale), PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują podpisanie umowy z wykonawcą, który opracuje projekty wykonawcze i przystąpi do realizacji robót budowlanych w stacji Rzeszów – informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
 
Inwestycja ma zostać zakończona w 2021 r. Zakłada ona przebudowę stacji Rzeszów Główny, która zyska m.in. trzy wyższe, funkcjonalne perony. Zamontowane zostaną wiaty, ławki oraz informacje dla podróżnych. Komunikacja na stacji będzie łatwiejsza dzięki windom i schodom ruchomym. Orientację ułatwi czytelne oznakowanie terenu stacji.
 
Wybudowane zostanie również nowe przejście pod torami. Dla cyklistów przewidziano stojaki rowerowe. Zmiany na stacji będą realizowane przy współpracy z konserwatorem zabytków.
 


REKLAMA

PLK wymienią także tory, sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem. Przebudowane zostaną trzy wiadukty kolejowe: nad aleją Wyzwolenia, przejazd kolejowo – drogowy, wiadukt kolejowy na ul. Stefana Batorego.

Wybudowane zostanie nowe przejście podziemne z wyjściem na ul. Jana Kochanowskiego (będzie to również dojście do wszystkich peronów).
 
Przebudowa wiaduktu nad ul. Batorego będzie ważna dla kierowców, gdyż poszerzenie obiektu znacznie usprawni ruch drogowy. Rozpoczęcie robót związanych z przebudową wiaduktu kolejowego na ul. Batorego planowane jest na przełomie 2019/2020r.
 
Szacowany koszt całej inwestycji wyniesie wstępnie ok. 220 mln zł. Zmiany w organizacji ruchu samochodowego będą ustalane po podpisaniu umowy z wykonawcą i zostaną wprowadzone po uzgodnieniu i zatwierdzeniu ich przez zarządcę drogi.
 
W ramach inwestycji zaplanowano również budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Będzie miał dwa perony, dostępne także dla osób o ograniczonej mobilności. Na dobrze oświetlonych platformach znajdą się wiaty i system informacji pasażerskiej oraz tablice z rozkładem jazdy. Obiekt przewidziano w rejonie wiaduktu nad ul. Aleje Wyzwolenia.

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Rzeszów | 19 grudnia otwarcie Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku

19 grudnia otwarcie Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Dla mieszkańców Rzeszowa i odwiedzających będzie to miejsce spotkań wśród cudownej scenerii choinek, ozd&oacut...

Aktualności Rzeszów | Czekoladowe atrakcje dla najmłodszych w Milenium Hall

Czekoladowe atrakcje dla najmłodszych w Milenium Hall

RZESZÓW. W ramach akcji „Odkryj magię oczekiwania na Święta” Milka organizuje kampanie aż w 9 miastach Polski. ...

Aktualności Rzeszów | Rzeszów zajął trzecie miejsce w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”

Rzeszów zajął trzecie miejsce w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”

RZESZÓW. Głosujący podkreślili, że Rzeszów jest miastem sprzyjającym rozwojowi, nowoczesnym, atrakcyjnym i mającym wiele do za...

Aktualności Rzeszów | Boiska sportowe w opuszczonych halach. Nierealne marzenie czy pieśń przyszłości?

Boiska sportowe w opuszczonych halach. Nierealne marzenie czy pieśń przyszłości?

RZESZÓW. Duński Game Streetmekka jest świetnym przykładem, że tego typu inwestycja może się udać. ...

Aktualności Rzeszów | Rzeszowski Szpital Pro-Familia najbezpieczniejszą placówką w regionie

Rzeszowski Szpital Pro-Familia najbezpieczniejszą placówką w regionie

RZESZÓW. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia zdobył 893 punkty, zajmując 2. miejsce w skali kraju oraz 1. na Podkarpaciu. ...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: