Rzeszów - Niedziela, 06.07.2025
Reklama

21 kilogramów narkotyków i 12 podejrzanych w rękach CBŚP z Rzeszowa

Dodano:

fot. CBŚP
fot. CBŚP
RZESZÓW. Efektem działań pracy policjantów z CBŚP w Rzeszowie jest zatrzymanie 12 podejrzanych oraz zabezpieczenie ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym amfetaminy czy marihuany. Wśród znalezionych rzeczy były również elementy umundurowania oraz wyposażenia policyjnego.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Podkarpackim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, wyjaśniają sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków tj. marihuany, amfetaminy, kokainy oraz tabletek ecstasy. Środki odurzające i psychotropowe trafiały głównie do województwa mazowieckiego, ale nie tylko. Według dotychczasowych ustaleń, grupa mogła działać prawie dwa lata.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP z Rzeszowa przeprowadzili realizację, w efekcie której zatrzymali 12 osób, mieszkańców Warszawy i najbliższej okolicy. Działania zostały przeprowadzone niemal jednocześnie w wielu miejscach na terenie woj. mazowieckiego. W akcji brało udział ponad 260 policjantów z CBŚP, z BOA, z Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Olsztynie, Łodzi, Lublinie, Radomiu i Rzeszowie.
Reklama
Podczas akcji przeszukano mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz samochody użytkowane przez zatrzymanych. W trakcie działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym: 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy, 15,5 litra płynnej amfetaminy. Dodatkowo w trakcie przeszukań policjanci znaleźli elementy umundurowania policyjnego oraz przedmioty wchodzące w skład środków przymusu bezpośredniego funkcjonariuszy.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Dodatkowo dwojgu zatrzymanym, w tym obywatelowi narodowości ormiańskiej, przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Dotychczas na poczet przyszłych kar zabezpieczono 67 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a jedną osobę objęto dozorem policyjnym. Sprawa jest rozwojowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakaz kąpieli na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Na rzeszowskiej Żwirowni wywieszono czerwoną flagę. Powód: Oczekiwanie na wynik badania jakości wody. Do tego czasu obowiązuje zakaz kąpieli.

Rzeszów

Śledztwo w sprawie pożaru mieszkania przy ul. Popiełuszki

RZESZÓW. Trwa śledztwo w sprawie tragicznego pożaru do którego doszło w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Popiełuszki na osiedlu Nowe Miasto. W pożarze zginęła 14-letnia dziewczynka.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Maczka i Siemieńskiego. Możliwe opóźnienia autobusów MPK

RZESZÓW. W nocy z 23 na 24 czerwca na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Maczka i Siemieńskiego wystąpią utrudnienia w ruchu. Układana będzie ostatnia warstwa nawierzchni.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Edynburga. Ryanair uruchamia nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. Jesienią br. Ryanair uruchamia bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Edynburga. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki.

Rzeszów

Nowe informacje w sprawie pożaru przy ul. Popiełuszki

RZESZÓW. Podczas porannego brierfingu prasowego z udziałem przedstawicieli służb oraz wiceprezydent Krystyny Stachowskiej, odpowiedzialnej za pomoc społeczną w mieście, przekazano najnowsze informacje dotyczące środowego pożaru na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Inwestycja kolejowa między Rzeszowem a Medyką za ponad 110 mln zł. Pociągi pojadą 160 km/h

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na przygotowanie dokumentacji projektowej dla kolejowej inwestycji między Rzeszowem a Przemyślem i Medyką. Dzięki niej podkarpacki fragment trasy E30 Kraków – Medyka...

Rzeszów

Tragiczny pożar na osiedlu Nowe Miasto. Nie żyje 14-letnia dziewczynka

RZESZÓW. 8 osób poszkodowanych, 1 osoba nie żyje, ewakuacja mieszkańców – to bilans tragicznego pożaru do którego doszło wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Popiełuszki na osiedlu Nowe...

Rzeszów

Procesje Bożego Ciała w Rzeszowie i w powiecie. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 19 czerwca, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje Bożego Ciała. W związku z tym, kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

Reklama