Reklama

Aktualności Rzeszów

Bilet autobusowy za plastikową butelkę lub puszkę? To możliwe w Rzeszowie

Dodano: 21.12.2018

Bilet autobusowy za plastikową butelkę lub puszkę? To możliwe w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. O możliwości wymiany plastikowych butelek lub puszek za bilety na komunikację miejską bądź doładowanie kart miejskich wspomina Konrad Fijołek, radny miasta i współzałożyciel ruchu miejskiego Rzeszów Smart City.

Po raz pierwszy Rzeszów Smart City o pomyśle wspomniało w grudniu na swoim facebookowym profilu. Postanowiliśmy zbadać temat i dowiedzieć się, czy projekt realizowany obecnie m.in. w Stambule może zacząć funkcjonować w stolicy województwa podkarpackiego. Okazuje się, że tak.
 
Jak informuje Konrad Fijołek, dyskusja o automatach przyjmujących plastikowe butelki bądź puszki, które możemy wymieniać na bilety komunikacji miejskiej bądź doładowania kart miejskich może odbyć się na początku przyszłego roku.

„Wrzucamy te automaty, ponieważ będziemy przy okazji dyskusji o śmieciach do tego wracać. Ta dyskusja nas niedługo czeka, bo będzie rozstrzygnięcie przetargu. Wtedy na sesji zaproponujemy zakup takich -może testowo na razie- automatów. Traktujemy to bardziej jako działalność edukacyjną” – informuje Fijołek.
 


REKLAMA

Rozmowy na temat wprowadzenia takiego rozwiązania miałaby się odbyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Choć początkowo ruch Smart City zakłada jedynie tzw. okres testowy, to nie wyklucza szerszego podejścia do tematu.

„Jeżeli [testowe rozwiązanie – przyp. red.] by się sprawdziło, wtedy można zrobić sieć i system całego odbioru. Ktoś by musiał to policzyć i sprawdzić, czy to się opłaca” – dodaje Konrad Fijołek.
 
Docelowo automaty miałyby stanąć w dwóch strefach. Pierwsza z nich dotyczy terenów, na których obserwujemy duży ruch towarowy, to m.in. Tesco, E.Leclerc czy Bi1, bądź w rejonach dużych osiedli, jak np. na osiedlu Projektantów.
 
Taki system aktualnie funkcjonuje w trzech stacjach metra w Stambule, gdzie zamiast pieniędzmi, za bilet płacimy plastikowymi butelkami i puszkami. Tureckie miasto prowadzi w tym zakresie jedynie pilotażowy program.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

22.12.2018 17:54:21

~Andrzej Szczur

Znakomity pomysł spotkałem się już z podobnym pomysłem

gdzie napój w butelce plastikowej można było kupić po oddaniu plastykowej butelki.Mozna zrobic skup butelek makulatury złomu nieczynnych aparatów telewizyjnych / choć teraz jest samochód który odbiera te rzeczy/ i osoba taka w zamian dostawała by bilety na komunikacje miejska. Warto o takim czymś pomyslec . Stare meble też by można odbierac od zglaszających na numer tel.

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Dwie oferty na dostarczenia dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie  - Aktualności Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenia dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u. ...

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach - Aktualności Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach. ...

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami. ...

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu - Aktualności Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100. ...

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej - Aktualności Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem