Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Strażacy z OSP Pogwizdów Nowy otrzymają nowy pojazd

Dodano: 22.04.2024 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Pogwizdów Nowy w Rzeszowie otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. - Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na zakup samochodu dla strażaków ochronników z osiedla Pogwizdów Nowy w tegorocznym budżecie miasta początkowo było 400 tys. zł. Były to pieniądze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W styczniu tego roku strażacy z OSP zwrócili się z prośbą do prezydenta Konrada Fijołka o zwiększenie środków. Dołożonych zostało wtedy dodatkowe 200 tys. zł. W piątek, 19 kwietnia, wojewoda podkarpacki – Teresa Kubas-Hil przekazała informację o tym, że Rzeszów  otrzyma z budżetu państwa dodatkowe 600 tys. zł z przeznaczeniem na wóz dla OSP Pogwizdów Nowy.

- Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Podkarpacia to niezwykle ważny aspekt mojej działalności jako wojewody podkarpackiego. Wczoraj przekazałam  informację na temat dobiegających końca pracach związanych z uruchomieniem drugiego w Rzeszowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu MSWiA a dziś mam kolejną znakomitą wiadomość - mówiła Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki. - MSWiA właśnie przekazało na moje ręce informację, że zostały przyznane pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia. 
Reklama
W sumie dla województwa podkarpackiego przeznaczono prawie 6 mln. W tej kwocie jest 600 tys. zł dla OSP Pogwizdów Nowy.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa dziękował za wsparcie, bo nowy wóz był marzeniem strażaków. Przypomniał, że starali się o fundusze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. - Bardzo się cieszę z tej dotacji w wysokości 600 tys. zł, gdyż drugie tyle już mamy. Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – zapowiedział prezydent Rzeszowa.    

Prezydent szczególnie dziękował obecnemu na konferencji Zdzisławowi Kędziorowi, radnemu z osiedla Pogwizdów Nowy. - Prawie co tydzień był u mnie i przypominał: nowy wóz.   
Stanisław Wota, prezes OSP Rzeszów Pogwizdów Nowy mówił, że zależy im na samochodzie średnim, miejskim. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w staraniach o ten wóz – dziękował Wota.

 
Źródło: Informacja prasowa UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama