Reklama

Aktualności Rzeszów

Całkowite zamknięcie Placu Śreniawitów podczas remontów. Utrudnienia rozpoczną się już 27 kwietnia

Dodano: 11.04.2018

Całkowite zamknięcie Placu Śreniawitów podczas remontów. Utrudnienia rozpoczną się już 27 kwietnia - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Początkowo ruch na Placu Śreniawitów miał przebiegać w sposób ciągły, choć z utrudnieniami. Okazuje się, że od 27 kwietnia droga będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Remontem drogi zajmie się Eurovia Polska S.A. Firma zaoferowała wykonanie prac remontowych za 1 833 375,60 zł. Pierwotnie miasto przeznaczyło na realizację tej inwestycji okrągłe 2 mln zł.

Głównym zadaniem przyszłego wykonawcy będzie eliminacje wszystkich wad i uszkodzeń na istniejącej nawierzchni oraz całkowita wymiana podłoża.

Najbardziej obciążonym wlotem na Plac Śreniawitów jest skrzyżowanie z ul. Lisa Kuli, którym przejeżdża w obu kierunkach średnio 817 autobusów miejskich w ciągu doby.

Początkowo zakładano, że utrudnienia w ruchu drogowym będą jedynie częściowe, a sygnalizacja nie zostanie wyłączoną. Prace remontowe miały trwać wieczorami i popołudniami.

Ratusz jednak zmienił koncepcję. Według nowych założeń, Plac Śreniawitów będzie w początkowej fazie inwestycji całkowicie wyłączony z ruchu.

„Droga będzie zamknięta 27 kwietnia, od godz. 18.00. Chcemy wznowić ruch zaraz po 3 maja” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Firma Eurovia Polska zadeklarowała w przetargu, że inwestycja zostanie wykonana w 20 dni, stąd też po częściowym otwarciu Placu Śreniawitów mieszkańcy Rzeszowa mogą spodziewać się dalszych utrudnień w tym regionie.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem