Reklama

Aktualności Rzeszów

Europejski Stadion Kultury już 21 czerwca. Gwiazdą koncertu głównego brytyjski zespół Fink

Dodano: 09.05.2018

Europejski Stadion Kultury już 21 czerwca. Gwiazdą koncertu głównego brytyjski zespół Fink - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 25 projektów, 40 wydarzeń artystyczno-kulturalnych i mnóstwo koncertów czeka na wszystkich, dla których Europejski Stadion Kultury, to impreza obowiązkowa.

Europejski Stadion Kultury to festiwal, który już na stałe wpisał się kalendarz rzeszowskich imprez a nawet stał się kulturalną wizytówką miasta. Co roku festiwal gromadzi setki artystów z różnych zakątków świata oraz kilkudziesięciotysięczną publiczność. Wschód Kultury w Rzeszowie odbędzie się od 21 do 24 czerwca.

„W ubiegłym roku na Stadionie Miejskim, na koncercie głównym mieliśmy 50 tys. osób. We wszystkich wydarzeniach wzięło udział ponad 100 tys. osób i nie byli to jedynie mieszkańcy naszego miasta” – mówił Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Spośród wydarzeń uświetniających tegoroczną edycje festiwalu, nie sposób nie znaleźć czegoś dla siebie. Dla uczestników przygotowano szeroki wachlarz wydarzeń tematycznych począwszy od muzyki poprzez sztukę współczesną, warsztaty dla dzieci, fotografię, aż do strefy kibica.

„To festiwal, który pokazuje różnorodność kulturową. To nie tylko występ gwiazd, nie tylko kultura popularna, ale to również wiele innych inicjatyw” – stwierdza Rafał Wiśniewski, przedstawiciel narodowego Centrum Kultury.

Do tegorocznej organizacji włączył się minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński. Wspomógł on imprezę 2 mln zł dofinansowania.

Gwiazda wieczoru

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu Europejski Stadion Kultury będzie zespół Fink.

FINK czyli Fin Greenall to brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta oraz producent muzyczny, kompozytor i DJ. Nazwę Fink, będącą z początku jego ksywą, obrał z czasem zespół, z którym nagrywa oraz koncertuje. W skład trio oprócz Greenalla wchodzi basista Guy Whittaker i perkusista Tim Thornton.REKLAMA

Fink współpracował z takimi artystami jak Amy Winehouse (wyprodukował jej pierwsze demo), John Legend (współtworzył utwory „Set Me Free” oraz „Green Light”), grupa The Weeknd (współautor tekstu do utworu „Professional”), Close (współtworzył utwór „Wallflower).

Muzyczne kolektywy

Nieodzowną częścią Europejskiego Stadionu Kultury są kolektywy. W tym roku tą część imprezy rozpocznie występ Davida Chakhalyana – utalentowanego Ormianina, uczestnika armeńskiego X Factora, który w programie przedstawił własną interpretację piosenki “Dziwny jest ten świat”.

W duetach wystąpią:

Golec uOrkiestra i Zdob si Zdub (Mołdawia) – polski zespół łączący w swojej energetycznej muzyce etniczne brzmienia, rock’n’rolla, bluesa, jazz i współczesną muzykę popową oraz mołdawska „petarda” łącząca muzykę rockową, hip-hopową, folk bałkański oraz ethnic dance.

Lao Che i Trio Mandili (Gruzja) – polski crossoverowy zespół grający mieszankę rocka, elektroniki, funku, hip hopu, oraz trzy młode wokalistki z Gruzji, których piosenki (śpiewane w wersji ludowej) stały się absolutnym hitem Internetu.

Happysad i Brunettes Shoot Blondes (Ukraina)  – polski zespół grający gitarowego, alternatywnego rocka okraszonego ciekawymi tekstami i charakterystycznym wokalem oraz indie rockowy zespół z Kijowa, będący częścią nowej niezależnej ukraińskiej sceny muzycznej.

Ørganek i FINK – niepokorny buntownik polskiej sceny rockowej oraz jeden z najciekawszych męskich głosów Wielkiej Brytanii ostatnich lat.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców - Aktualności Rzeszów

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców

RZESZÓW. Buczak boi się o bezpieczeństwo, a Ferenc z kolei zapewnia, że chce przyjąć jedynie chrześcijan. ...

18,7 mln zł na poszerzenie oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej. Powstanie m.in. skwer kultury - Aktualności Rzeszów

18,7 mln zł na poszerzenie oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej. Powstanie m.in. skwer kultury

RZESZÓW. Stworzona zostanie aranżacja holu, ekspozycja multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie oraz tzw. skwer kultu...

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 3. Obiekt znajdzie się na Dworzysku - Aktualności Rzeszów

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 3. Obiekt znajdzie się na Dworzysku

RZESZÓW. Wykonawca robót będzie firma Baudziedzic, która zrealizuje główną część inwestycji za kwotę 14 919 883,...

Zatrzymano 78-latka podejrzanego o dopuszczenie się czynności seksualnych względem małoletnich poniżej 15 roku życia - Aktualności Rzeszów

Zatrzymano 78-latka podejrzanego o dopuszczenie się czynności seksualnych względem małoletnich poniżej 15 roku życia

RZESZÓW. Sprawcy za zarzucane mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. ...

Burza wokół ul. 3 Maja. Najpierw temat podniósł poseł Buczak, dzień później radni PiS - Aktualności Rzeszów

Burza wokół ul. 3 Maja. Najpierw temat podniósł poseł Buczak, dzień później radni PiS

RZESZÓW. Radni PiS chcieli, aby miasto wygospodarowało 20 tyś zł na opracowanie ekspertyzy inwestycji. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem