Reklama

Aktualności Rzeszów

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół

Dodano: 05.03.2019

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół - Aktualności Rzeszów

fot. Rafał / RESinet.pl

RZESZÓW. Monopoly stworzy specjalną edycję swojej gry, w której znajdą się najciekawsze lokalizacja Rzeszowa. Nie wiemy jakie konkretnie miejsca znajdą się na „mapie” planszówki, wiemy jednak, że będzie ona gotowa na jesień. W związku z akcją zorganizowany został konkurs dla rzeszowskich szkół.

Co łączy z Rzeszowem takie miasta jak Sydney, Gdańsk, Rzym i Poznań? Odpowiedź jest prosta: planszówka, a mianowicie bijąca rekordy popularności gra Monopoly. Stolica Innowacji będzie miała swoją własną edycję gry.

Mnogość wyboru wersji

Zacznijmy jednak od początku i dla niezorientowanych w temacie wytłumaczmy czym w zasadzie jest Monopoly. Przede wszystkim jest to nowsza wersja gry planszowej eurobusiness, która polega na wykupywaniu za pomocą fikcyjnej waluty kolejnych lokalizacji umieszczonych na planszy gry i zarządzaniu nimi w taki sposób, aby doprowadzić pozostałych graczy do bankructwa.

Dotychczasowo w swojej ofercie gra posiada wiele edycji, nie tylko związanymi z największymi miastami świata. Koneserzy planszówek znajdą w ich ofercie edycję związaną z popularnym serialem Gra o Tron, amerykańskim serialem Przyjaciele, mangą Dragon Ball czy też animacją Rick and Morty.Monopoly Rzeszów

Od dzisiaj wiadomo, że do ww. edycji dołączy również miasto Rzeszów, a o całej sprawie poinformowano podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 18, przy ul. Błogosławionej Karoliny. Jak to się stało, że to właśnie stolica województwa podkarpackiego znalazła się w tegorocznej edycji?

„Nawiązaliśmy kontakt z firmą Winning Moves [producent i dystrybutor gier planszowych – przyp. red.], a w zasadzie to firma zwróciła się do nas z taką propozycją, ponieważ dostrzegła Rzeszów na mapie Polski. Oni co roku wybierają inne miasto, które ma swoją edycję miejską” – wyjaśnia Kamil Czyż, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej w Rzeszowie.REKLAMA

Wiemy również, że plansza na której znajdą się atrakcje Rzeszowa ukaże się na jesień i będzie dostępna w największych salonach zajmujących się dystrybucją gier planszowych, m.in. siec Empik oraz Toys „R” Us. Warto wspomnieć, że pierwsza edycja zostanie wydana w nakładzie 4 tys. i będzie dostępna jedynie w języku polskim.  Jeżeli wydanie będzie cieszyć się dużą popularnością możliwy jest „dodruk”.

„Dystrybucja będzie ogólnopolska. Grę będzie można kupić w największych sieciach handlowych, ale również w internecie. Będzie to wersja jedynie w języku polskim” – informował przedstawiciel Winning Moves International, Bartłomiej Gniatkowski.

Konkurs dla rzeszowskich szkół

Wydanie rzeszowskiej edycji gry Monopoly wiąże się także z konkursem jaki organizatorzy inicjatywy zorganizowali dla rzeszowskich szkół. W związku z tym, iż nie wiadomo jeszcze jakie lokalizację znajdą się na planszy, każda ze szkół będzie mogła przygotować prezentacje graficzną lub video o jednej z lokalizacji Rzeszowa. Nagroda w konkursie wydaje się warta poświęcenia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu marcu.

„Ogłaszamy konkurs dla wszystkich szkół rzeszowskich, które będzie polegał na uargumentowaniu w sposób graficzny lub w formie video miejsc. Ta szkoła, która zrobi to w najlepszy sposób znajdzie się na planszy Monopoly i otrzyma jedną kartę” – dodaje Bartłomiej Gniatkowski.


Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna - Aktualności Rzeszów

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Sygnalizacja powinna funkcjonować do połowy lipca. ...

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy - Aktualności Rzeszów

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

RZESZÓW. Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00. ...

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki - Aktualności Rzeszów

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki

RZESZÓW. Lekarze musieli mu usunąć fragment czaski, teraz 37-latek czeka na replastykę czaszki. Potrzeba 50 tys. zł. ...

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

RZESZÓW. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%). ...

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych - Aktualności Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem