Reklama

Aktualności Rzeszów

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół

Dodano: 05.03.2019

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół - Aktualności Rzeszów

fot. Rafał / RESinet.pl

RZESZÓW. Monopoly stworzy specjalną edycję swojej gry, w której znajdą się najciekawsze lokalizacja Rzeszowa. Nie wiemy jakie konkretnie miejsca znajdą się na „mapie” planszówki, wiemy jednak, że będzie ona gotowa na jesień. W związku z akcją zorganizowany został konkurs dla rzeszowskich szkół.

Co łączy z Rzeszowem takie miasta jak Sydney, Gdańsk, Rzym i Poznań? Odpowiedź jest prosta: planszówka, a mianowicie bijąca rekordy popularności gra Monopoly. Stolica Innowacji będzie miała swoją własną edycję gry.

Mnogość wyboru wersji

Zacznijmy jednak od początku i dla niezorientowanych w temacie wytłumaczmy czym w zasadzie jest Monopoly. Przede wszystkim jest to nowsza wersja gry planszowej eurobusiness, która polega na wykupywaniu za pomocą fikcyjnej waluty kolejnych lokalizacji umieszczonych na planszy gry i zarządzaniu nimi w taki sposób, aby doprowadzić pozostałych graczy do bankructwa.

Dotychczasowo w swojej ofercie gra posiada wiele edycji, nie tylko związanymi z największymi miastami świata. Koneserzy planszówek znajdą w ich ofercie edycję związaną z popularnym serialem Gra o Tron, amerykańskim serialem Przyjaciele, mangą Dragon Ball czy też animacją Rick and Morty.Monopoly Rzeszów

Od dzisiaj wiadomo, że do ww. edycji dołączy również miasto Rzeszów, a o całej sprawie poinformowano podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 18, przy ul. Błogosławionej Karoliny. Jak to się stało, że to właśnie stolica województwa podkarpackiego znalazła się w tegorocznej edycji?

„Nawiązaliśmy kontakt z firmą Winning Moves [producent i dystrybutor gier planszowych – przyp. red.], a w zasadzie to firma zwróciła się do nas z taką propozycją, ponieważ dostrzegła Rzeszów na mapie Polski. Oni co roku wybierają inne miasto, które ma swoją edycję miejską” – wyjaśnia Kamil Czyż, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej w Rzeszowie.REKLAMA

Wiemy również, że plansza na której znajdą się atrakcje Rzeszowa ukaże się na jesień i będzie dostępna w największych salonach zajmujących się dystrybucją gier planszowych, m.in. siec Empik oraz Toys „R” Us. Warto wspomnieć, że pierwsza edycja zostanie wydana w nakładzie 4 tys. i będzie dostępna jedynie w języku polskim.  Jeżeli wydanie będzie cieszyć się dużą popularnością możliwy jest „dodruk”.

„Dystrybucja będzie ogólnopolska. Grę będzie można kupić w największych sieciach handlowych, ale również w internecie. Będzie to wersja jedynie w języku polskim” – informował przedstawiciel Winning Moves International, Bartłomiej Gniatkowski.

Konkurs dla rzeszowskich szkół

Wydanie rzeszowskiej edycji gry Monopoly wiąże się także z konkursem jaki organizatorzy inicjatywy zorganizowali dla rzeszowskich szkół. W związku z tym, iż nie wiadomo jeszcze jakie lokalizację znajdą się na planszy, każda ze szkół będzie mogła przygotować prezentacje graficzną lub video o jednej z lokalizacji Rzeszowa. Nagroda w konkursie wydaje się warta poświęcenia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu marcu.

„Ogłaszamy konkurs dla wszystkich szkół rzeszowskich, które będzie polegał na uargumentowaniu w sposób graficzny lub w formie video miejsc. Ta szkoła, która zrobi to w najlepszy sposób znajdzie się na planszy Monopoly i otrzyma jedną kartę” – dodaje Bartłomiej Gniatkowski.


Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem