Reklama

Aktualności Rzeszów

Nowy sezon artystyczny w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej

Dodano: 12.09.2017

Nowy sezon artystyczny w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej - Aktualności Rzeszów

fot. Teatr im. Wandy Siemaszkowej

RZESZÓW. W sezonie teatralnym 2017/2018 dyrekcja i artyści Teatru im. Wandy Siemaszkowej zapraszają widzów na sześć premier. Rozpoczynający się sezon uraczy mieszkańców Rzeszowa i nie tylko, wieloma wydarzeniami o charakterze edukacyjnym.

Pierwszą premierę na deskach teatru widzowie zobaczą już 23 września, będzie to „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reżyserii Marcina Sławińskiego.

7 października zadebiutuje sztuka „Serce bez granic” w reżyserii Sławomira Gaudyna. Spektakl poświęcony jest kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu, który jest jednym z najbardziej zasłużonych polskich misjonarzy. Przez blisko sześćdziesiąt lat pełnij swoją posługę w Zambii.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zagości w nowym sezonie na innych polskich i zagranicznych scenach. 10 września zaprezentował spektakl „Pogorzelisko” w Państwowym Teatrze w Koszycach a 15 października z tym samym spektaklem weźmie udział w XVII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” organizowanym przez teatr Nowy w Zabrzu. 

9 grudnia poznamy „Idiotę” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Szymona Kaczmarka.

Na inaugurację 24. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych 9 lutego 2018 roku, poznamy historię jednej z najsłynniejszych francuskich artystek Edith Piaf w reżyserii Jana Szurmieja.
Spektakl „Miłość i gniew” według dramatu Johna Osborne’a wyreżyseruje dyrektor teatru Jan Nowara. Premiera zapowiadana jest na kwiecień 2018 roku.

W maju poznamy powołaną do życia sztukę Jakuba Kasprzaka zatytułowaną „Sinobrody – nadzieja kobiet” w oparciu o dramat niemieckiej autorki Dei Loher.REKLAMA

W listopadzie br. odbędzie się również czwarta edycja Festiwalu Nowego Teatru, którego hasło brzmi „Nowe mitologie”. Organizatorzy zaznaczają, że przede wszystkim zwrócą uwagę na konstrukcję programową w oparciu o klasykę teatru. Repertuar festiwalu zostanie ponadto wzbogacony wydarzeniami towarzyszącymi (czytanie performatywne, pokazy filmowe spektakli, wystawy, warsztaty, czy chociażby debaty).

Jedną z kluczowych informacji jest uzyskanie przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie dofinansowania od Instytutu Teatralnego na realizację objazdu ze spektaklem „Beze mnie” w ramach 9. edycji programu Teatr Polska, który jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do teatrów. W ramach projektu od 2 września do 30 listopada 2017 roku odbędzie się 127 prezentacji 17 spektakli w 62 miejscowościach.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprezentuje spektakl w 6 miejscowościach: Jaśle (Jasielski Dom Kultury, 26.09.2017), Kolbuszowej (Miejski Ośrodek Kultury, 27.09.2017), Jarosławiu (Miejski Ośrodek Kultury, 28.09.2017), Kijach (Samorządowa Instytucja Kultury „Kasztelania”, 18.10.2017), Działoszycach (Miejsko-Gminne Centrum Kultury, 19.10.2017) i Szczucinie (Muzeum Drogownictwa, 20.10.2017). Prezentacją będą towarzyszyły warsztaty prowadzone przez edukatorkę teatralną Joanne Sarnecką. Warsztaty będą dotyczyły treści i tematu spektakli.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Pomnik Piłsudskiego na Placu Wolności? Niekoniecznie. Drobna zmiana przerodziła się w dyskusje ideową - Aktualności Rzeszów

Pomnik Piłsudskiego na Placu Wolności? Niekoniecznie. Drobna zmiana przerodziła się w dyskusje ideową

RZESZÓW. Podczas obrad nad uchwałą, radni skierowali temat pod obrady komisji. ...

Rozpoczął się okres wakacji szkolnych. Zmianie ulegną kursy autobusów miejskich - Aktualności Rzeszów

Rozpoczął się okres wakacji szkolnych. Zmianie ulegną kursy autobusów miejskich

RZESZÓW. Znikną kursy oznaczone literą „s”. ...

Pierwsza premiera Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca - Aktualności Rzeszów

Pierwsza premiera Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca

RZESZÓW. Bezpłatne zaproszenia można odebrać na portierni Wydziału Muzyki. ...

Poseł Buczak z prośbą do szefa MSWiA. Chodzi o pozytywne zaopiniowanie poszerzenia Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Poseł Buczak z prośbą do szefa MSWiA. Chodzi o pozytywne zaopiniowanie poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. 21 czerwca na terenie Ogrodów Bernardyńskich odbyła się konferencja prasowa posła Wojciecha Buczaka. ...

Powstała nowa prospołeczna inicjatywa Regio Resovia. Projekt dotyczy promocji Powiatu Rzeszowskiego  - Aktualności Rzeszów

Powstała nowa prospołeczna inicjatywa Regio Resovia. Projekt dotyczy promocji Powiatu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Projekt powstał z unicjatywy Starosty Rzeszowskiego oraz Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem