Aktualności Rzeszów

Nowy sezon artystyczny w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej

Dodano: 12.09.2017

Aktualności Rzeszów | Nowy sezon artystyczny w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej

fot. Teatr im. Wandy Siemaszkowej

RZESZÓW. W sezonie teatralnym 2017/2018 dyrekcja i artyści Teatru im. Wandy Siemaszkowej zapraszają widzów na sześć premier. Rozpoczynający się sezon uraczy mieszkańców Rzeszowa i nie tylko, wieloma wydarzeniami o charakterze edukacyjnym.

Pierwszą premierę na deskach teatru widzowie zobaczą już 23 września, będzie to „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reżyserii Marcina Sławińskiego.

7 października zadebiutuje sztuka „Serce bez granic” w reżyserii Sławomira Gaudyna. Spektakl poświęcony jest kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu, który jest jednym z najbardziej zasłużonych polskich misjonarzy. Przez blisko sześćdziesiąt lat pełnij swoją posługę w Zambii.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zagości w nowym sezonie na innych polskich i zagranicznych scenach. 10 września zaprezentował spektakl „Pogorzelisko” w Państwowym Teatrze w Koszycach a 15 października z tym samym spektaklem weźmie udział w XVII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” organizowanym przez teatr Nowy w Zabrzu. 

9 grudnia poznamy „Idiotę” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Szymona Kaczmarka.

Na inaugurację 24. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych 9 lutego 2018 roku, poznamy historię jednej z najsłynniejszych francuskich artystek Edith Piaf w reżyserii Jana Szurmieja.
Spektakl „Miłość i gniew” według dramatu Johna Osborne’a wyreżyseruje dyrektor teatru Jan Nowara. Premiera zapowiadana jest na kwiecień 2018 roku.

W maju poznamy powołaną do życia sztukę Jakuba Kasprzaka zatytułowaną „Sinobrody – nadzieja kobiet” w oparciu o dramat niemieckiej autorki Dei Loher.REKLAMA

W listopadzie br. odbędzie się również czwarta edycja Festiwalu Nowego Teatru, którego hasło brzmi „Nowe mitologie”. Organizatorzy zaznaczają, że przede wszystkim zwrócą uwagę na konstrukcję programową w oparciu o klasykę teatru. Repertuar festiwalu zostanie ponadto wzbogacony wydarzeniami towarzyszącymi (czytanie performatywne, pokazy filmowe spektakli, wystawy, warsztaty, czy chociażby debaty).

Jedną z kluczowych informacji jest uzyskanie przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie dofinansowania od Instytutu Teatralnego na realizację objazdu ze spektaklem „Beze mnie” w ramach 9. edycji programu Teatr Polska, który jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do teatrów. W ramach projektu od 2 września do 30 listopada 2017 roku odbędzie się 127 prezentacji 17 spektakli w 62 miejscowościach.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprezentuje spektakl w 6 miejscowościach: Jaśle (Jasielski Dom Kultury, 26.09.2017), Kolbuszowej (Miejski Ośrodek Kultury, 27.09.2017), Jarosławiu (Miejski Ośrodek Kultury, 28.09.2017), Kijach (Samorządowa Instytucja Kultury „Kasztelania”, 18.10.2017), Działoszycach (Miejsko-Gminne Centrum Kultury, 19.10.2017) i Szczucinie (Muzeum Drogownictwa, 20.10.2017). Prezentacją będą towarzyszyły warsztaty prowadzone przez edukatorkę teatralną Joanne Sarnecką. Warsztaty będą dotyczyły treści i tematu spektakli.

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Rzeszów | Od stycznia 2018 r. zapłacimy więcej za wodę i odprowadzanie ścieków w Rzeszowie

Od stycznia 2018 r. zapłacimy więcej za wodę i odprowadzanie ścieków w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z podjętą uchwałą, w 2018 r. zapłacimy o 30 gr. więcej niż aktualnie....

Aktualności Rzeszów | Kibice Resovii Rzeszów na Sesji Rady Miasta

Kibice Resovii Rzeszów na Sesji Rady Miasta

RZESZÓW. Cel jaki przyświecał tej wizycie był oczywisty: budowa Centrum Lekkoatletycznego.​...

Aktualności Rzeszów | Rzeszów może otrzymać tytuł Miasta Roku 2017

Rzeszów może otrzymać tytuł Miasta Roku 2017

RZESZÓW. Głosowanie na Miasto Roku 2017 potrwa do 11 grudnia. ...

Aktualności Rzeszów | Żeńska szkoła żużla. Speedway Stal Rzeszów S.A. ogłasza nabór

Żeńska szkoła żużla. Speedway Stal Rzeszów S.A. ogłasza nabór

RZESZÓW. Aby dołączyć do szkółki, należy złożyć wizytę w klubie, przy ul. Hetmańskiej 69 bądź napisać na adres: biuro@stal.rze...

Aktualności Rzeszów | ZUS rozpoczął współprace z Uniwersytetem Rzeszowskim

ZUS rozpoczął współprace z Uniwersytetem Rzeszowskim

RZESZÓW. W ramach umowy umożliwiona zostanie studentom i doktorantom UR możliwość odbywania praktyk i staży w Zakładzie Ubezpieczeń S...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: