Reklama

Aktualności Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa posiada nowy system do głosowania. W planach zakup tabletów dla radnych

Dodano: 06.12.2018

Rada Miasta Rzeszowa posiada nowy system do głosowania. W planach zakup tabletów dla radnych - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas II sesji Rady Miasta, radni posługiwali się nowym systemem informatycznym do głosowania. Przewodniczący Rady, Andrzej Dec zapowiedział, że w przyszłości radni otrzymają również tablety.

4 grudnia odbyła się II sesja VII kadencji Rady Miasta w Rzeszowie. Poza rozmowami m.in. o projekcie uchwał oraz przyszłym budżecie, radni dostali do swojej dyspozycji nowy system do głosowania, który jeżeli chodzi o funkcjonalność niewiele różni się od poprzedniego. Posiada jednak pewne nowości.

„Jedna istotna różnica jest taka, że tamten system nie miał rejestrowania zgłoszeń do zabrania głosu, więc musiałem je ręcznie zapisywać. Natomiast teraz [lista chętnych – przyp. red.] się wyświetla” – informuje Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta.

Autorem nowego systemu jest belgijska firma. Jak informuje przewodniczący Rady Miasta, był to jedyny system, włącznie z panelami do głosowania, jaki mógł działać radiowo a nie poprzez połączenie kablowe, które wymagało by zapewne modernizacji parkietu sali sesyjnej. Ratusz za nowy system zapłacił 98 tys. zł.

Na pytanie czego brakuje w nowym systemie, Andrzej Dec stwierdził: „Nie ma tam możliwości zgłaszania się radnych chcących skorzystać z uprzywilejowania jakie przysługuje temu kto chce zabrać głos w sprawie formalnej. Widziałem takie rozwiązania w innych miastach. Reguła jest taka, że mam obowiązek udzielić mu głosu natychmiast”.REKLAMA

Nie jest to jedyne rozwiązanie jakie planuje Ratusz względem informatyzacji Rady Miejskiej. Kolejny pomysł wiąże się z zakupem tabletów dla radnych na których znajdować się będą informację związane z sesją, tak aby radni nie dostawali żadnych dokumentów w formie papierowej.

„Zawiadomienie o sesji, projekty uchwał, projekt budżetu liczący kilkaset stron, różne programy i strategie, które uchwalamy; różne programy miejskich instytucji będą przekazywane elektroniczne i w ten sposób radni będą mogli zapoznawać się z ich treścią” – dodaje Dec.
Agnieszka Siwak – Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta podaje, że miasto planuje zakupić tablety w pierwszym kwartale przyszłego roku, a koszt jednej sztuki wynosić będzie ok. 1 tys. zł.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza  - Aktualności Rzeszów

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

RZESZÓW. O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku. ...

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?  - Aktualności Rzeszów

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

RZESZÓW. Dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju. ...

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej - Aktualności Rzeszów

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta. ...

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle - Aktualności Rzeszów

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji. ...

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem