Reklama

Aktualności Rzeszów

W marcu na ulicach Rzeszowa mają pojawić się Skubery

Dodano: 09.01.2019

W marcu na ulicach Rzeszowa mają pojawić się Skubery - Aktualności Rzeszów
RZESZÓW. Skuber to usługa, która w marcu 2019 r. ma umożliwić transport osób i przesyłek skuterem. Usługa ma być dostępna we wszystkich miastach wojewódzkich Polski. Prywatny inwestor ma duże plany.

Skuber to startup i ma być alternatywą dla swojego słynniejszego poprzednika, mowa o Uberze. Powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą płynnie przemieszczać się oraz dostarczać przesyłki w miastach, nawet w godzinach wzmożonego ruchu. 
Z analiz przeprowadzonych przez jednego z partnerów startupu 590 powodów wynika, że czas dojazdu jednośladem w centrum miasta skraca się o blisko 60% w porównaniu do realizowanych przez pojazdy czterokołowe. 

Krótki i przejrzysty cennik, całość obsługi realizowana przez aplikację mobilną to kluczowe założenia Skubera. Cena przejazdu za jeden kilometr wg. ich obliczeń wynosić będzie tylko 0,90 zł. Wszelkie płatności i usługi mają się odbywać za pośrednictwem aplikacji, która ma umożliwić płatność również kryptowalutami.

„Koszt przejazdu Skuberem będzie liczony za każdy przejechany kilometr, bez opłaty czasowej i innych ukrytych kosztów. Opłata początkowa wyniesie od 4 do 8 złotych w zależności od miejscowości. To bardzo atrakcyjne warunki w stosunku do samochodowej konkurencji” – mówi Michał Dąbrowski, jeden z ekspertów z zespołu Skuber. REKLAMA

Startup informuje, że kierowcą Skubera może zostać każdy posiadacz skutera, który pomyślnie przejdzie weryfikację przeprowadzaną przez ich zespół. Po nadesłaniu zgłoszenia, kierowca odbędzie rozmowę kwalifikacyjną. Aplikacja umożliwi też ocenę kierowcy i wystawienie opinii po odbytej jeździe. W celu zapewnienia podróżnym maksymalnego bezpieczeństwa, kierowcy Skuberów będą też podlegali kontroli niezależnych konsultantów.

Wszystkie pojazdy w Skuberze mają być docelowo wyposażone w kaski dla pasażerów. Dla komfortu i wygody podróżnych każdy pojazd będzie dysponował zamontowanym bagażnikiem na podręczne torby oraz peleryny chroniące przed chłodem i wilgocią. 

Jednym z kluczowych zadań, jakie stawiają przed sobą twórcy Skubera jest dostarczanie ekspresowych przesyłek kurierskich. Czas realizacji kursu wg. ich obliczeń może wynieść mniej niż 30 minut, zaś koszt usługi obliczono na kwotę 1,8 zł za każdy przejechany kilometr.

Startup ma ruszyć 1 marca 2019 w Bydgoszczy, Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze oraz we Włoszczowej.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Dwie oferty na dostarczenia dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie  - Aktualności Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenia dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u. ...

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach - Aktualności Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach. ...

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami. ...

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu - Aktualności Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100. ...

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej - Aktualności Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem