Reklama

Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie powstanie „Mobilna karta życia”. Aplikacja zawierać będzie m.in. informacje o chorobach i alergiach

Dodano: 31.10.2018

W Rzeszowie powstanie „Mobilna karta życia”. Aplikacja zawierać będzie m.in. informacje o chorobach i alergiach - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. W najbliższym czasie mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z nowej aplikacji zwanej „Mobilną kartą życia”. Docelowo ma ona wspierać lekarzy i ratowników medycznych podczas pomocy poszkodowanemu. Pomysłodawcy mają nadzieje, że aplikacja powstanie jeszcze w tym roku.

Na początek przyjrzyjmy się informacją jakie „Mobilna karta życia” będzie zawierać, to m.in. lista kontaktów do bliskich, lista przyjmowanych leków, dane o przebytych i aktualnych chorobach oraz alergiach. Wszystkie te wiadomości mają docelowo pomóc lekarzom i ratownikom medycznym w trakcie udzielania pacjentowi pomocy.

Kilka dni temu o inicjatywie utworzenia aplikacji wspomniał na facebooku profil Rzeszów Smart City, który zwrócił uwagę na cenną funkcje „Mobilnej karty życia”: „Specjalny przycisk aplikacji pozwali również wysyłać w sytuacji krytycznej alarmowego sms-a do wszystkich osób na liście kontaktów. SMS będzie zawierał m.in. dane pobrane z GPS telefonu komórkowego, dzięki czemu osoby bliskie zostaną błyskawicznie poinformowane o groźnej dla życia sytuacji i otrzymają informacje o aktualnym położeniu użytkownika”.

Ponadto aplikacja będzie posiadała mapę z lokacją urządzeń AED: „Aktualnie wiemy o istnieniu 51 urządzeń AED w mieście. Docelowo chcielibyśmy wprowadzić przynajmniej 100 sztuk” – informuje Agnieszka Gocek, koordynatorka projektu „Mobilnej karty życia”.REKLAMA

Aplikacja ma być stworzona w taki sposób, aby w sytuacji alarmowej użytkownik mógł wezwać pomoc bez potrzeby odblokowywania smartfona. Aktualnie nie jest znany twórca aplikacji. Jak informuje Agnieszka Gocek, twórcę aplikacji chcą oni znaleźć podczas wydarzenia Hackathon Rzeszów, która odbędzie się 23 i 24 listopada br.

„Mobilna karta życia” jest jednym z elementów jakie zostaną zrealizowane w ramach programu „Rzeszów krążeniowo-oddechowo najbezpieczniejszym miastem na świecie”. Kiedy zatem mieszkańcy Rzeszowa mogą spodziewać się aplikacji? „Mamy nadzieję, że do końca roku powstanie” – dodaje Agnieszka Gocek.

W szybkiej realizacji pomysłu może pomóc formuła Hackathon Rzeszów. Ideą wydarzenia jest przekształcenie pomysłów w funkcjonujące produkty w ciągu zaledwie 24 godzin. „Mobilna karta życia” będzie realizowana w kategorii Innovative City.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Podczas Kongresu 590 podpisano list intencyjny w sprawie budowy lokomotywy wodorowej - Aktualności Rzeszów

Podczas Kongresu 590 podpisano list intencyjny w sprawie budowy lokomotywy wodorowej

RZESZÓW. „Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli zaprezentować efekt pracy naszych podmiotów” &...

Spalarnia PGE działa na pełnych obrotach. Ceny za odpady wciąż nieustalone - Aktualności Rzeszów

Spalarnia PGE działa na pełnych obrotach. Ceny za odpady wciąż nieustalone

RZESZÓW. Ratusz wciąż nie dogadał się PGE odnośnie ceny za dostarczone odpady. ...

Objazdy na al. Wyzwolenia dłużej niż zakładano - Aktualności Rzeszów

Objazdy na al. Wyzwolenia dłużej niż zakładano

RZESZÓW. Objazdy potrwają do 26 listopada.  ...

Uczestnicy nielegalnych wyścigów na Dworzysku sami zgłosili się do rzeszowskiej komendy - Aktualności Rzeszów

Uczestnicy nielegalnych wyścigów na Dworzysku sami zgłosili się do rzeszowskiej komendy

RZESZÓW. W środę po południu osoby uczestniczące w tym zdarzeniu zgłosiły się do rzeszowskiej komendy. ...

ZTM uruchamia nową linię. Dodatkowo zmianie ulega rozkład jazdy linii 16 - Aktualności Rzeszów

ZTM uruchamia nową linię. Dodatkowo zmianie ulega rozkład jazdy linii 16

RZESZÓW. Kolejna zmiana dotyczy uruchomienia nowej linia nr 58 kursującej od ul. Mikołajczyka w Rzeszowie do przystanku Hermanowa Cze...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem