Reklama

Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie powstanie „Mobilna karta życia”. Aplikacja zawierać będzie m.in. informacje o chorobach i alergiach

Dodano: 31.10.2018

W Rzeszowie powstanie „Mobilna karta życia”. Aplikacja zawierać będzie m.in. informacje o chorobach i alergiach - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. W najbliższym czasie mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z nowej aplikacji zwanej „Mobilną kartą życia”. Docelowo ma ona wspierać lekarzy i ratowników medycznych podczas pomocy poszkodowanemu. Pomysłodawcy mają nadzieje, że aplikacja powstanie jeszcze w tym roku.

Na początek przyjrzyjmy się informacją jakie „Mobilna karta życia” będzie zawierać, to m.in. lista kontaktów do bliskich, lista przyjmowanych leków, dane o przebytych i aktualnych chorobach oraz alergiach. Wszystkie te wiadomości mają docelowo pomóc lekarzom i ratownikom medycznym w trakcie udzielania pacjentowi pomocy.

Kilka dni temu o inicjatywie utworzenia aplikacji wspomniał na facebooku profil Rzeszów Smart City, który zwrócił uwagę na cenną funkcje „Mobilnej karty życia”: „Specjalny przycisk aplikacji pozwali również wysyłać w sytuacji krytycznej alarmowego sms-a do wszystkich osób na liście kontaktów. SMS będzie zawierał m.in. dane pobrane z GPS telefonu komórkowego, dzięki czemu osoby bliskie zostaną błyskawicznie poinformowane o groźnej dla życia sytuacji i otrzymają informacje o aktualnym położeniu użytkownika”.

Ponadto aplikacja będzie posiadała mapę z lokacją urządzeń AED: „Aktualnie wiemy o istnieniu 51 urządzeń AED w mieście. Docelowo chcielibyśmy wprowadzić przynajmniej 100 sztuk” – informuje Agnieszka Gocek, koordynatorka projektu „Mobilnej karty życia”.REKLAMA

Aplikacja ma być stworzona w taki sposób, aby w sytuacji alarmowej użytkownik mógł wezwać pomoc bez potrzeby odblokowywania smartfona. Aktualnie nie jest znany twórca aplikacji. Jak informuje Agnieszka Gocek, twórcę aplikacji chcą oni znaleźć podczas wydarzenia Hackathon Rzeszów, która odbędzie się 23 i 24 listopada br.

„Mobilna karta życia” jest jednym z elementów jakie zostaną zrealizowane w ramach programu „Rzeszów krążeniowo-oddechowo najbezpieczniejszym miastem na świecie”. Kiedy zatem mieszkańcy Rzeszowa mogą spodziewać się aplikacji? „Mamy nadzieję, że do końca roku powstanie” – dodaje Agnieszka Gocek.

W szybkiej realizacji pomysłu może pomóc formuła Hackathon Rzeszów. Ideą wydarzenia jest przekształcenie pomysłów w funkcjonujące produkty w ciągu zaledwie 24 godzin. „Mobilna karta życia” będzie realizowana w kategorii Innovative City.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna - Aktualności Rzeszów

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Sygnalizacja powinna funkcjonować do połowy lipca. ...

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy - Aktualności Rzeszów

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

RZESZÓW. Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00. ...

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki - Aktualności Rzeszów

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki

RZESZÓW. Lekarze musieli mu usunąć fragment czaski, teraz 37-latek czeka na replastykę czaszki. Potrzeba 50 tys. zł. ...

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

RZESZÓW. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%). ...

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych - Aktualności Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem