Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

KOLOROWY MOST

KOLOROWY MOST
HISTORIA

Charakterystyczny, kolorowy most został usytuowany w miejsce starej kładki. Konstrukcja połączyła ul. Wierzbową z ul. Naruszewicza. Prace nad przeprawą trwały siedem miesięcy. Inwestycja kosztowała 6 mln 700 tys. zł. Fundusze potrzebne na cel realizacji projektu częściowo pochodziły z tzw. schetynówek. Oficjalne oddanie obiektu do użytku miało miejsce w grudniu minionego roku. Most został poświęcony.

ATRAKCJE

Konstrukcja wywołała spore kontrowersje wśród mieszkańców Rzeszowa ze względu na oryginalną kolorystykę obiektu przypominającą tęczę. Przeprawa jest pierwszym na terenie miasta mostem o budowie łukowej. Posiada dwukierunkową szosę oraz chodniki dla pieszych. Obciążenie konstrukcji wynosi maksymalnie 30 ton. W godzinach wieczornych most zostaje efektownie podświetlony.

Autor zdjęć: Victor

KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem