Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

POMNIK SYBIRAKÓW

POMNIK SYBIRAKÓW
HISTORIA

W roku 2011 podjęto decyzję o ogłoszeniu konkursu, w ramach którego miał zostać wyłoniony realizator projektu pomnika Sybiraków. Plebiscyt na najlepszą pracę wygrał Jakub Ataman, który zaprezentował postać grzęznącego w śniegu człowieka idącego pod wiatr. Koszt inwestycji oszacowano na około 290 tys. zł. Jej realizatorem została firma Art-Studio ze Szczyglic.

ATRAKCJE

Obiekt stanął w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka. Pomnik wybudowano na cześć polskich zesłańców na Sybir. Poza samą nowo wzniesioną rzeźbą ciekawe jest także miejsce jej usytuowania, to jest rozległy i estetyczny Park Sybiraków. Powstała figura liczy dwa metry wysokości. Rzeźba zrobiona została z brązu. Obiekt specjalnie oświetlono, aby wyróżniał się i był dobrze widoczny z oddali. Oficjalne odsłonięcie pomnika zaplanowano na 17 września 2014 roku.
 
Fot. Victor.
 
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem