Reklama

Inwestycje w Rzeszowie

Otwarcie hali sportowej przy Hetmańskiej

Dodano: 02.12.2016

Otwarcie hali sportowej przy Hetmańskiej - Inwestycje w Rzeszowie

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

Zakończona

RZESZÓW. Symbolicznym przecięciem wstęgi oddano do użytku długo wyczekiwaną halę sportową mieszczącą się przy ul. Hetmańskiej.

Inwestycja została oddana do użytku po kilku latach realizacji. Prace trwały od 2012 roku. Kosz wdrożenia projektu wyceniono na ok. 7,5 mln zł. Udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Była to kwota 2 mln zł.

W ramach inwestycji wybudowano trzykondygnacyjną halę, której wymiary to 65 x 45 m. W niej znajdują się trzy boiska treningowe umożliwiające grę w koszykówkę i siatkówkę. Jest też sala fitness oraz aerobiku a także sale lekcyjne, wielofunkcyjna sala sportowa, siłownia, pokój nauczycielski, pomieszczenia gospodarcze, zaplecze techniczne, szatnie i sanitariaty a także trybuny mieszczące 345 widzów. Będą także magazyny sprzętu, kabina komentatorska, pokoje sędziowskie. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz natomiast przygotowano dwa boiska oraz bieżnię lekkoatletyczną o długości 100 metrów.

Na hali planowane są nie tylko zajęcia uczniów Zespołu Szkół nr 2, ale także rozgrywki o randze miejskiej, wojewódzkiej a nawet ogólnopolskiej.  Od 1 września hala sportowa przy ul. Hetmańskiej jest udostępniana również mieszkańcom. Cena wynajmu to 100 zł za godzinę zegarową/sektor.  Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem tel. 505-954-520 lub w pokoju 116.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem