Reklama

Aktualności / Podkarpacie

20 lutego protesty rolników. Utrudnienia na drogach Podkarpacia

Dodano: 19.02.2024 r.

20 lutego protesty rolników. Utrudnienia na drogach Podkarpacia - Aktualności Podkarpacie

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

PODKARPACIE. Na wtorek, 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejne protesty w wielu miejscach na drogach województwa podkarpackiego. W kilku powiatach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Protesty rozpoczną się już od godzin porannych. Na drogach regionu pojawi się więcej policji. Funkcjonariusze będą dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu i będą kierowali na objazdy. Policja apeluje również do kierowców „o zmianę ewentualnych planów i gdy nie ma konieczności nie wyjeżdżanie na drogi, na których mają odbywać się protesty”.

Poniżej miejsca protestów i spodziewane utrudnienia:


- powiat ropczycko-sędziszowski

W godzinach 9:00 – 18:00 protestujący przejadą ciągnikami drogą krajową nr 94 na trasie Sędziszów Małopolski- Ropczyce-Sędziszów Małopolski.

- powiat kolbuszowski

Utrudnienia w ruchu spodziewane są w godz. 10:00 – 14:00 na odcinkach drogi krajowej nr 9,  od ronda Lubomirskich w kierunku ronda kpt. Józefa Batorego, a następnie drogi wojewódzkiej 875 od ronda kpt. Józefa Batorego  przez most im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do ronda im. Stanisława Mazana.

W proteście może uczestniczyć kilkadziesiąt pojazdów wolnobieżnych, które będą poruszać się wymienionymi drogami w obydwu kierunkach.

- powiat jasielski

Rolnicy planują protest od godz. 11:00 dnia 20 lutego do godz. 24:00 dnia 23 lutego (piątek). Protestujący  mają całkowicie zablokować rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 oraz łącznika KG2 drogi wojewódzkiej nr 992.

- powiat krośnieński

Planowany protest ma się rozpocząć około godz. 9:00. Ciągniki rolnicze wyruszą z Targowisk i będą się przemieszczać drogą krajową nr 19, w kierunku Dukli.

- powiat sanocki

Tutaj protest planowany jest w godz. 10:00 – 14:00.  Policjanci informują o możliwych utrudnieniach w ruchu na ul. Krakowskiej w Sanoku, od Ronda im. Św. Andrzeja Boboli do Ronda im. Zdzisława Beksińskiego.

- powiat przemyski

Akcje protestacyjne zapowiadane są na terenie powiatu jak również w samym Przemyślu. W przypadku pojawianie się utrudnień, policjanci na bieżąco będą podejmować działania, w celu zapewnienie porządku, jak też drożności dróg krajowych nr 77 i 28 oraz na terenie miasta.

- powiat mielecki

Rolnicy planują blokadę  terminala przeładunkowego LHS w Durdach - na drogach powiatu mieleckiego (w gminie Padew Narodowa) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.
 
- powiat leżajski

Protest rolników zapowiadany jest od 10:00 do 17:00. Utrudnienia spodziewane są na drodze krajowej nr 77, drodze wojewódzkiej nr 877 oraz na ulicach Leżajska.

- powiat tarnobrzeski

Od godz. 11:00 rolnicy planują całkowitą  blokadę drogi wojewódzkiej nr 872 relacji Majdan Królewski – Baranów Sandomierski w miejscowości Durdy.

- powiat dębicki

Rolnicy przejadą ciągnikami odcinkiem drogi krajowej nr 94, od Machowej przez Pilzno do Parkosza. Blokady zapowiedziano również na rondach przy wjazdach na autostradę - Dębica Wschód i Dębica Zachód. 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Będzie bezpieczniej na 10 przejazdach kolejowych na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Będzie bezpieczniej na 10 przejazdach kolejowych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na dziesięciu przejazdach kolejowo-drogowych w województwie podkarpackim wymienione zostaną urządzenia sterowania ruchem...

Zderzenie trzech ciężarówek na DK 19 w Zboiskach. Utrudnienia w ruchu - Aktualności Podkarpacie

Zderzenie trzech ciężarówek na DK 19 w Zboiskach. Utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Krośnieńska policja informuje o utrudnieniach w ruchu na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Zboiska. Doszło tam do zde...

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 18 do 26 kwietnia 2024 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lis&...

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów - Aktualności Podkarpacie

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwe...

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w połu...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: