Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Aktualne ogniska koronawirusa na Podkarpaciu [30.10.2020]

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W województwie podkarpackim występuje obecnie 6 ognisk koronawirusa. Największe w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Przemyślu, gdzie potwierdzono 39 przypadków zakażenia. Cały czas najwięcej zakażeń w naszym regionie pochodzi z tzw. transmisji poziomej (zakażenia rodzinne i inne kontakty).
 
Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono 20 178 zakażeń. W dniu dzisiejszym odnotowano 1274 nowe zakażenia. Aktywnych przypadków jest 11 815.
 
Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło 400 mieszkańców województwa. Wyzdrowiało 7963 osoby.
 
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego występuje 6 ognisk koronawirusa, w czterech powiatach. Są to:
 
Powiat lubaczowski
  • SPZOZ Lubaczów, Zakład Opiekuńczo Leczniczy –  6  pozytywnych przypadków zakażenia, w tym u 2 osób z personelu medycznego i 4   pacjentów .
  • WSPR Przemyśl- Oddział w Lubaczowie –  11 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2  
Powiat leżajski
  • Dom Pomocy Społecznej w Brzózie Królewskiej –  15  pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 5 osób z personelu medycznego i 10  pensjonariuszy.
  • Zakład Opiekuńczo Leczniczy SPZOZ w Leżajsku – 21 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 8 osób z personelu medycznego i 13   pacjentów .

Powiat przemyski
  • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu – w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 39  pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2   u wychowanków.
Powiat strzyżowski
  • Zakład Opiekuńczo Pielęgnacyjny w Strzyżowie – 7 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2   u pacjentów.
Reklama
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 3 nowe przypadki, 1 ofiara śmiertelna

PODKARPACIE. 394 przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Dzisiaj poinformowano o kolejnych trzech osobach zakażonych.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu na DK28 w Sieniawie. Powstanie tam nowy most

W związku z budową nowego mostu na DK28 w m. Sieniawa zmieniona została organizacja ruchu. Ruch został skierowany na objazd tymczasowy.

Podkarpacie

Koronawirus. 388 zakażonych na Podkarpaciu. Dziś 1 nowy przypadek

​PODKARPACIE. W powiecie przemyskim potwierdzono nowy przypadek zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Środki ochrony osobistej dla 5 podkarpackich placówek medycznych

PODKARPACIE. Trzy szpitale i dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze otrzymają pomoc w związku z epidemią koronawirusa.

Podkarpacie

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od czwartku na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Reklama