Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Gigantyczne wsparcie dla szpitala w Łańcucie

Dodano:

fot. Biuro Prasowe UMWP
fot. Biuro Prasowe UMWP
PODKARPACIE. Kombinezony ochronne o wartości ponad 1,7 mln zł trafiły do szpitala w Łańcucie. Zakupiła je ropczycka spółka, a Urząd Marszałkowski zorganizował dostawę.
 
Kolejna pomoc dla szpitala zakaźnego w Łańcucie. Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” kupiły środki ochrony osobistej o wartości ponad 1,7 mln zł. To kompletne, certyfikowane kombinezony ochronne wraz z ochraniaczami na buty, w sumie 18 tysięcy sztuk. Wczoraj środki dotarły do łańcuckiej placówki.
 
W akcję zaangażowany był również Urząd Marszałkowski, który zorganizował transport z Chin, zrealizowany przez polskiego przewoźnika Lot Cargo w ramach akcji humanitarnej Cargo dla Polski. Transport lotniczy sfinansowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, natomiast obsługę logistyczną transportu przeprowadziła firma Kuehne&Nagel.
 
To kolejna forma pomocy w walce z pandemią ze strony „Ropczyc”. Wcześniej Spółka wsparła m.in. Domy Pomocy Społecznej na Podkarpaciu oraz zakupiła sprzęt komputerowy, który trafił do jednej ze szkół w Rzeszowie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Uwaga! Silny wiatr w regionie

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru jaki dziś spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 900 zakażeń, 47 zgonów [14.01.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 918 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 941 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. Wyzdrowiało 667 osób.  Zmarło 10 osób – 8 z nich miało choroby współistniejące.  

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 900 zakażeń, blisko 50 zgonów [12.01.2022]

PODKARPACIE. Ponad 900 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 48 zgonów na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Ponad 620 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 8 osób [11.01.2022]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono 627 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 8 osób. 

Podkarpacie

Potrącenie 18-letniej pieszej w Łańcucie

ŁAŃCUT. 18-letnia mieszkanka gminy Markowa został potrącona przez samochód osobowy. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [10.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 349 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiały 523 osoby. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.
Nowe zakażenia wg powiatów:

Podkarpacie

Pożar mieszkania w Przemyślu. Ewakuowano 15 osób

PRZEMYŚL. W kamienicy przy ul. Smolki w Przemyślu, doszło do pożaru. Konieczna była ewakuacja kilkunastu mieszkańców budynku.

Reklama