Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Koronawirus. W Łańcucie zmarły dwie pacjentki. 2 nowe przypadki na Podkarpaciu

Dodano: 08.04.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny potwierdził dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Jednocześnie otrzymaliśmy informację o śmierci dwóch pacjentek szpitala w Łańcucie.

Dwa nowe przypadki w województwie podkarpackim, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi to: kobieta w sile wieku oraz starszy mężczyzna, obydwoje z powiatu jasielskiego, przebywają w ścisłej kwarantannie.

Niestety, mamy również dwie nowe ofiary śmiertelne koronawirusa. To pacjentki szpitala w Łańcucie: 83-letnia i 79-letnia, które miały choroby współistniejące.

Obecnie na Podkarpaciu mamy potwierdzone 168 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa potwierdzone przypadki zostały wykreślone z rejestru potwierdzonych przypadków w naszym województwie. (z powiatu niżańskiego został przekazany do województwa lubelskiego oraz z powiatu tarnowskiego do województwa małopolskiego)

10 osób w naszym województwie wyzdrowiało. Odnotowano 9 zgonów.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wpadł w poślizg i dachował. Pojazdem podróżowało pięć osób

SĘDZISZÓW MŁP. Kierowca osobowego mercedesa, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał do rowu, a następnie dachował. 

Podkarpacie

Karetka z pacjentem nie mogła dojechać na podjazd SOR-u, bo przejazd zablokował inny pojazd

ŁAŃCUT. Postępowanie dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podkarpacie

Groźny wypadek w Lubenii. Dwie osoby ranne

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Lubenii. Kierowca audi A3 stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki. W wypadku ucierpiał on i pasażer.

Podkarpacie

Otwarto nowy blok operacyjny

STALOWA WOLA. Będzie możliwość wykonywania większej liczby zabiegów.

Podkarpacie

Do 5 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. 22-latek wpadł do silosu

PODKARPACIE. Pokrzywdzony zdołał zadzwonić z telefonu komórkowego prosząc go o pomoc. Zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Spada liczna aptek. 80,5 proc. magistrów farmacji to kobiety

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 687 aptek ogólnodostępnych oraz 124 punkty apteczne.

Podkarpacie

Kapitan statku na Jeziorze Solińskim pod wpływem alkoholu

62-letni kapitan jednego ze statków pasażerskich pływających po Jeziorze Solińskim został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu.

Podkarpacie

W czasie festynu zawalił się dach sceny. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PRZEMYŚL. W wyniku burzy i silnych powiewów wiatru zawalił się dach sceny muzycznej oraz jeden ze stojący obok namiotów.

Reklama