Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Koronawirus. W Łańcucie zmarły dwie pacjentki. 2 nowe przypadki na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny potwierdził dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Jednocześnie otrzymaliśmy informację o śmierci dwóch pacjentek szpitala w Łańcucie.

Dwa nowe przypadki w województwie podkarpackim, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi to: kobieta w sile wieku oraz starszy mężczyzna, obydwoje z powiatu jasielskiego, przebywają w ścisłej kwarantannie.

Niestety, mamy również dwie nowe ofiary śmiertelne koronawirusa. To pacjentki szpitala w Łańcucie: 83-letnia i 79-letnia, które miały choroby współistniejące.

Obecnie na Podkarpaciu mamy potwierdzone 168 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa potwierdzone przypadki zostały wykreślone z rejestru potwierdzonych przypadków w naszym województwie. (z powiatu niżańskiego został przekazany do województwa lubelskiego oraz z powiatu tarnowskiego do województwa małopolskiego)

10 osób w naszym województwie wyzdrowiało. Odnotowano 9 zgonów.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Transport ostatnich części maszyny TBM

​PODKARPACIE. Do końca stycznia na placu budowy w Babicy powinny być już wszystkie elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów - Babica.

Podkarpacie

Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Blisko 200 interwencji strażaków

​PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. Wczoraj było to 198 interwencji. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Narolu. W środku znaleziono ciało kobiety

PODKARPACIE. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło dziś w Narolu w powiecie lubaczowskim. W budynku znaleziono ciało kobiety.

Podkarpacie

Ceremonia otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

​PODKARPACIE. Około 1750 uczestników weźmie udział w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Zawodnicy będą rywalizować w dziewięciu miejscowościach, w tym w sześciu na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 100 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Połamane drzewa, zerwane dachy – to skutki silnie wiejącego wiatru w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z łosiem

PODKARPACIE. 51-letni kierowca ciężarowego renaulta zderzył się z łosiem, który niespodziewanie wbiegł na ulicę. Uszkodzeniu uległ samochód. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, a zwierzę uciekło do pobliskiego lasu.

Podkarpacie

Pędził audi ponad 150 km/h w terenie zabudowanym. Miał blisko 1,5 promila

PODKARPACIE. Samochodem kierował 23-latek, który za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Podkarpacie

Kilkaset przejść dla pieszych na Podkarpaciu będzie doświetlonych

PODKARPACIE. Jeszcze w tym roku GDDKiA planuje doświetlić ponad 180 przejść dla pieszych na Podkarpaciu. Inwestycja o wartości blisko 16 mln zł będzie zrealizowana w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa (PBID).

Reklama