Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Koronawirus. Wracają obostrzenia w trzech powiatach na Podkarpaciu

Dodano: 06.08.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Ministerstwo Zdrowia wprowadza restrykcje w 19 powiatach w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na Covid-19 w tych regionach.

Powiaty z największym przyrostem zakażeń podzielono na „żółte” i „czerwone”. W powiatach oznaczonych na czerwono będą obowiązywać większe rygory, natomiast w tych oznaczonych na żółto mniejsze. Przepisy mają obowiązywać od najbliższej soboty, 8 sierpnia.

W województwie podkarpackim kolorem żółtym oznaczono trzy powiaty: jarosławski, przemyski i Przemyśl. Wg najnowszych danych do tej pory w powiecie jarosławskim potwierdzono 569 przypadków zakażenia koronawirusem, w powiecie przemyskim 141 przypadków, natomiast w Przemyślu 94 przypadki.
Reklama
Obostrzenia dotyczą kongresów i targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, lokali gastronomicznych, parków rozrywki, wesołych miasteczek i parków rekreacyjnych, siłowni i kin. Wesela i inne uroczystości rodzinne będą mogły odbywać się z udziałem max. 100 osób.

„Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW: W czwartek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Zagrożenie obowiązuje w czwartek, 31 lipca 2025 r., w godzinach od 12:00 do 21:00.

Podkarpacie

Wypadek na A4 w Łańcucie. Utrudnienia w ruchu

ŁAŃCUT. Do wypadku doszło około godz. 8:40. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Ranna została jedna osoba.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe

PODKARPACIE. W najbliższy piątek, 1 sierpnia w związku z 81. rocznicą godziny „W”, na terenie województwa podkarpackiego uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny deszcz oraz burze I i II stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z prognozowanymi burzami I i II stopnia oraz towarzyszącemu im silnemu deszczowi.

Podkarpacie

Wypadek szybowca w Musikowie. Pilot wydostał się o własnych siłach [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić pilot szybowca, który runął na ziemię. Mężczyźnie udało się opuścić maszynę o własnych siłach. O wypadlu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy S19 Domaradz - Krosno. Jest decyzja ZRID

PODKARPACIE. Można rozpoczynać prace przy budowie drogi ekspresowej S19 na odcinku Domaradz – Krosno. Inwestycję o wartości blisko 1,1 mld zł zrealizuje Mostostal Warszawa.

Podkarpacie

153 mln zł dofinansowania na rozbudowę S19 Sokołów Małopolski Północ – Jasionka

PODKARPACIE. - Podpisaliśmy 14. i 15. umowę na dofinansowanie ze środków UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jedną z inwestycji...

Podkarpacie

MARMA 34. Rajd Rzeszowski: Rajdowe zmagania w drugi weekend sierpnia! [PROGRAM]

Już tradycyjnie, w drugi weekend sierpnia, Rzeszów stanie się na kilka dni stolicą polskiego motorsportu!

Reklama