Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Modernizacja linii kolejowej z Mielca do Padwi Narodowej

Dodano:

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
PODKARPACIE. Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace rewitalizacyjne na odcinku linii kolejowej L25 z Mielca do Padwi Narodowej. W ramach inwestycji w Mielcu powstanie nowy wiadukt drogowy.

Umowa na rewitalizację linii kolejowej L-25 na odcinku Padew - Mielec, to kolejne zadanie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Padew – Mielec - Dębica. We wrześniu wznowiono przewozy pasażerskie na odcinku Mielec - Dębica.

Roboty na odcinku Padew Narodowa – Mielec obejmują m.in. kompleksową wymianę torów. W ramach inwestycji przebudowana zostanie stacja w Chorzelowie oraz przystanki w Jaślanach i w Tuszowie Narodowym. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Reklama
Wykonawca wybuduje również nowy wiadukt drogowy w Mielcu przy ul. Sienkiewicza. Bezkolizyjny obiekt zastąpi dwa skrzyżowania kolejowo-drogowe w poziome szyn, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i znacznie usprawni komunikację drogową. Przebudowanych zostanie również 12 skrzyżowań kolejowo-drogowych.

Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Swietelsky Rail Polska Sp. z o.o., Kraków (Lider) oraz Swietelsky AG, (członek konsorcjum) za kwotę 112 mln zł. 85% będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Prace rozpoczną się w marcu 2022 r. i potrwają rok.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Więcej wyzdrowień, niż zakażeń na Podkarpaciu [17.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Kolejne 20 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze i silny deszcz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu, 6 osób wyzdrowiało [15.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 979 osób.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 osób zachorowało, 15 wyzdrowiało

PODKARPACIE. 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwie podkarpackim. Kolejne 15 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Podkarpacie

Kolejne odcinki Via Carpatia na Podkarpaciu w realizacji

PODKARPACIE. Jest umowa na budowę S19 Rzeszów Południe – Babica. Rozpoczęto również budowę odcinka S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus. 62 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 12 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Dziś zanotowano rekordową liczbę dziennych zakażeń na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie dębickim. Traktor przygniótł 59-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Siedliska-Bogusz. 59-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Reklama