Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Na Podkarpaciu powstaną trzy nowe obwodnice

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Przemyśl, Kolbuszowa i Nowa Dęba zyskają obwodnice. Powstaną w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. Inwestycje maja być realizowane w latach 2026-2028.
 
11 maja na Podkarpaciu gościł Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podpisał tzw. „Plany Inwestycyjne” dla obwodnic Przemyśla w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77 oraz Nowej Dęby i Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. Inwestycje o łącznej długości ponad 37 km powstaną w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic w latach 2020 – 2030. Nowe obwodnice mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, odciążyć układ komunikacyjny oraz zwiększyć przepustowość dróg.
 
Wg informacji ze strony Ministerstwa Infrastruktury, przetargi na te trzy obwodnice mają być ogłoszone w I kwartale 2024 roku.
 
Reklama
22-kilometrowa obwodnica Przemyśla powstanie w nowym śladzie DK 28, po zachodniej stronie miejscowości. Dzięki niej z miasta wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy w ciągu dróg krajowych numer 28 oraz 77. Nowa inwestycja ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 28 w kierunku polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce.
 
Obwodnica Nowej Dęby o długości ok. 7 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9,  po wschodniej lub zachodniej stronie miasta, w zależności od wybranego wariantu. Obwodnica Kolbuszowej o długości ok. 8,5 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9. Zostanie także po wschodniej lub zachodniej stronie miejscowości. Obydwie drogi ułatwią tranzyt w ciągu DK9 Rzeszów - Radom
 
Realizacje ww. inwestycji przewidziano na lata 2026-2028.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu. Nawet do 32 stopni Celsjusza. IMGW Ostrzega

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 32 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Zakończono remont na moście w Huzelach

PODKARPACIE. Remont mostu na rzece san w Huzelach zakończony. Ruch na moście odbywa się już bez utrudnień.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny rekord zakażeń w Polsce. Na Podkarpaciu 35 nowych przypadków [7.08.2020]

PODKARPACIE. Ponad 800 nowych zachorowań w kraju. Na Podkarpaciu odnotowano 35 nowych przypadków, wyzdrowiało 18 osób, 1 zmarła.

Podkarpacie

Koronawirus. Wracają obostrzenia w trzech powiatach na Podkarpaciu

Ministerstwo Zdrowia wprowadza restrykcje w 19 powiatach w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na Covid-19 w tych regionach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Besku. Nie żyje 71-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 ofiary śmiertelne, 33 zakażenia, 3 wyzdrowienia [6.08.2020]

PODKARPACIE. Kolejny dobowy rekord zakażeń w kraju. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w dniu dzisiejszym potwierdzono 726 nowych przypadków. 

Podkarpacie

Koronawirus. 32 nowe przypadki na Podkarpaciu. Wyzdrowiało 6 osób, 1 zmarła [5.08.2020]

PODKARPACIE. Łącznie w naszym województwie potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, 63 zmarły.

Podkarpacie

Pożar w ośrodku jeździeckim w Wierzawicach. Trwa zbiórka na odbudowę ujeżdżalni

PODKARPACIE. Ponad 17 godzin trwały działania gaśnicze w ośrodku jeździeckim w Wierzowicach. Spłonęła m.in. kryta ujeżdżalnia i sprzęt rolniczy. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Reklama