Rzeszów - Piątek, 03.07.2026
Reklama

Nowe ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia. Upał trzeciego stopnia i burze z gradem

Dodano: 30.06.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał aktualne ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa podkarpackiego. W całym regionie obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałem, a na południu województwa — drugiego stopnia przed burzami, którym może towarzyszyć grad.

Upał — stopień 3 (cały region)

Ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia przed upałem obejmuje wszystkie powiaty województwa podkarpackiego. Obowiązuje od godz. 16:00 w poniedziałek 29 czerwca do godz. 20:00 w środę 1 lipca — zmiana dotyczy przedłużenia ważności ostrzeżenia.

Synoptycy prognozują utrzymujące się upały. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 33°C do 37°C, a minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

Burze — stopień 2 (południe województwa)

Reklama

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami obowiązuje w sześciu powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim, sanockim oraz w Krośnie. Jest ważne dziś, 30 czerwca, od godz. 14:00 do godz. 20:00.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 45 mm oraz porywy wiatru do około 75 km/h. Lokalnie może spaść grad.

Zalecenia

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o podstawowych zasadach postępowania podczas upałów. W miarę możliwości należy ograniczać przebywanie na słońcu, a podczas pobytu na zewnątrz nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież oraz stosować kremy z filtrem UV. Pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać dzieci ani zwierząt w samochodzie.

Należy również pamiętać o piciu dużych ilości niegazowanej wody, aby uniknąć odwodnienia. W ciągu dnia warto zamykać okna i zasłaniać żaluzje lub rolety, co pozwoli ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń.

Przed burzą warto zabezpieczyć przedmioty na balkonach i tarasach, unikać otwartych przestrzeni oraz pojedynczych drzew, a w domu odłączyć od prądu wrażliwy sprzęt elektroniczny. Kierowcy powinni liczyć się z nagłym pogorszeniem widoczności i śliską nawierzchnią.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [25.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 7 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 zakażenia, 1 zgon na Podkarpaciu [24.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń.

Podkarpacie

Dziś gorąco i burzowo na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia

PODKARPACIE. Czwartek w regionie zapowiada się upalnie. Termometry wskażą nawet 32 stopnie. Spodziewane są również burze z gradem i silne porywy wiatru. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich powiatów.

Podkarpacie

12-latka potrącona przez ciężarówkę. Śmigłowiec LPR w akcji

TRYŃCZA. 12-letnia dziewczynka kierująca jednośladem, została potrącona przez samochód ciężarowy. Ranna rowerzystka została przetransportowana śmigłowcem LPR do rzeszowskiego szpitala.

Podkarpacie

Łatwiej o paszport. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadza udogodnienia

PODKARPACIE. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadził ułatwienia dla osób wnioskujących o paszport – punkty paszportowe będą czynne również w soboty, a we wtorki będą pracowały dłużej.

Podkarpacie

Zwłoki mężczyzny w zaparkowanym samochodzie

MIELEC. Przy ulicy Biernackiego, w zaparkowanym samochodzie, ujawniono ciało 64-letniego mieszkańca Mielca. Zwłoki były w stanie rozkładu. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [23.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 6 osób.

Podkarpacie

7 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [22.06.2021]

PODKARPACIE.  7 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Reklama