Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Podkarpacka policja podsumowała „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 28 tys. kierowców

Dodano:

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. Zakończyły się dwudniowe działania policjantów na podkarpackich drogach, mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W ramach akcji pod hasłem „Trzeźwy poranek” skontrolowano ponad 28 tys. kierowców.

Kontrole w ramach akcji „Trzeźwy poranek” prowadzone były w poniedziałek i wtorek, w godzinach od 5.00 do 9.00. Miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Działania prowadzone były przez policjantów ruchu drogowego na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 28 534 kierujących. Kontrole ujawnił 48 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo spożywania wcześniej alkoholu. 14 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a aż 34 za przestępstwo.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na terenie Podkarpacia trwają ćwiczenia pk. Twierdza-19. Uczestniczą w nich jednostki z Rzeszowa

PODKARPACIE. 23 stycznia odbyło się spotkanie uczestników ćwiczenia z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart.

Podkarpacie

CBA zatrzymało trzech podkarpackich przedsiębiorców

PODKARPACIE. CBA nie nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

Podkarpacie

Śmiertelne w skutkach potrącenie pieszego i ucieczka z miejsca wypadku. 25-latek może trafić do więzienia na 12 lat

PODKARPACIE. Wsiadł pijanym za kołko i potrącił rowerzyste. Cyklista zmarł, kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Podkarpacie

Trójka nastolatków podejrzana o rozbój. Obezwładnili i okradli 15-latka

KROSNO. 15-letni chłopiec został zaatakowany przez trzech nastolatków, którzy go obezwładnili i ukradli mu 100 złotych.

Podkarpacie

Dwóch Afgańczyków ukryło się w naczepie z jabłkami

PODKARPACIE. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci z Niska. 

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Kierowca samochodu był pijany

PODKARPACIE. Potrącony rowerzysta zmarł w szpitalu.

Reklama