Rzeszów - Czwartek, 02.10.2025
Reklama

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii

Dodano: 03.11.2020 r.

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii. Został nim lek. med. Andrzej Wilk.

Lek. med. Andrzej Wilk jest biegłym sądowym w zakresie psychiatrii i uzależnień od alkoholu przy Sądzie Okręgowym w Tarnowie i Rzeszowie. We wcześniejszych latach zawodowo związany był z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Dębicy, gdzie zajmował stanowisko Ordynatora Oddziału Psychiatrycznego II z Pododdziałem Odwykowym w Straszęcinie.

Powołany przez wojewodę konsultant rozpoczął swoją pięcioletnią kadencję 2 listopada 2020 r.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadza kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

7 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zero zgonów [16.06.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Tragedia w Brzeźnicy. 23-latka wjechała pod pociąg. Zginęła na miejscu

PODKARPACIE. Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Brzeźnicy. 23-letnia kobieta wjechała autem przed nadjeżdżający pociąg. Zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [15.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Brzyskach. Nie żyje 53-letni właściciel

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru domu w miejscowości Brzyska w powiecie jasielskim. W pożarze zginął 53-letni właściciel.

Podkarpacie

17 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zero zgonów [11.06.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [10.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 15 osób.

Podkarpacie

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Reklama