Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

Pożar willi w obiekcie wypoczynkowym w Bieszczadach

Dodano: 09.03.2026 r. / Redakcja

fot. KPP w Ustrzykach Dolnych
fot. KPP w Ustrzykach Dolnych

PODKARPACIE. 13 zastępów straży pożarnych gasiło pożar jednej z willi wypoczynkowej w Trójcy w powiecie bieszczadzkim. Łącznie w akcji brało udział ponad 50 strażaków. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach przedpołudniowych. Strażacy otrzymali informację o pożarze około godz. 11:30. Kiedy przyjechali na miejsce, ogniem objęty był cały drewniany dom. Jeszcze przed przyjazdem strażaków, z budynku ewakuowało się 7 osób. Dwie z nich wymagały pomocy medycznej.

Walka z ogniem trwała kilkanaście godzin. W akcji uczestniczyło 13 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP, łącznie ponad 50 strażaków.

Przyczyny pojawienia się ognia na chwilę obecną nie są znane.

W poniedziałek, 9 marca pod nadzorem prokuratora, przeprowadzone zostaną oględziny miejsca pożaru.

- W czynnościach grupy dochodzeniowo-śledczej weźmie udział biegły z zakresu pożarnictwa, którego opinia będzie kluczowa w kwestii wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zdarzenia - Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 206 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Samorząd województwa kupił nowoczesne szynobusy

PODKARPACIE. Firma NEWAG S.A. z Nowego Sącza wyprodukuje i dostarczy 12 nowoczesnych szynobusów. Pociągi będą obsługiwały m.in. połączenia w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowy tabor będzie zarówno elektryczny, jak i hybrydowy.

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Poszukiwanych jest blisko 500 wolontariuszy Paczki i 110 Akademii.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Podkarpacie

Nowa atrakcja w Solinie już dostępna dla turystów. Minął pierwszy tydzień

PODKARPACIE. Od 1 lipca turyści korzystają z nowego ośrodka turystycznego w Solinie i jego głównej atrakcji, czyli kolei gondolowej. 

Podkarpacie

Policjanci z Sanoka eskortowali do szpitala rodzącą kobietę

PODKARPACIE. Sanoccy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą. Dzięki ich pomocy, przyszła mama w odpowiednim czasie trafiła pod opiekę specjalistów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Zarębkach. Nie żyje 35-letni motocyklista

PODKARPACIE. 35-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i najprawdopodobniej uderzył w barierę ochronną. Mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Kolejna ofiara wody w powiecie leżajskim

PODKARPACIE. 60-letni mężczyzna utonął w zbiorniku wodnym w Przychojcu.

Reklama