Rzeszów - Sobota, 02.05.2026
Reklama

Śmiertelny atak niedźwiedzia na Podkarpaciu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Dodano: 24.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

PODKARPACIE. Prokuratura w Sanoku wszczęła śledztwo po śmiertelnym ataku niedźwiedzia na 58-letnią kobietę.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na terenie miejscowości Płonna w powiecie sanockim. Jak wynika z ustaleń śledczych, około godz. 8:00 58-letnia kobieta wraz ze swoim synem, wybrała się do lasu w poszukiwaniu poroża. W pewnym momencie rozdzielili się - każde z nich poszło w inną stronę.

Około godz. 10:30 kobieta zadzwoniła do swojego syna i poinformowała go, że została zaatakowana przez niedźwiedzia. Mężczyzna niezwłocznie ruszył na poszukiwania matki. Po kilkunastu minutach udało mu się do niej dotrzeć. Kobieta miała obrażenia głowy i nie oddychała. Jej syn zgłosił sprawę służbom.

Około godz. 13:00 na miejsce przybył lekarz, który stwierdził zgon kobiety. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która zaplanowana została na 28 kwietnia.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności mają na celu ustalenie szczegółów tego tragicznego zdarzenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Podkarpacie

Nowa atrakcja w Solinie już dostępna dla turystów. Minął pierwszy tydzień

PODKARPACIE. Od 1 lipca turyści korzystają z nowego ośrodka turystycznego w Solinie i jego głównej atrakcji, czyli kolei gondolowej. 

Podkarpacie

Policjanci z Sanoka eskortowali do szpitala rodzącą kobietę

PODKARPACIE. Sanoccy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą. Dzięki ich pomocy, przyszła mama w odpowiednim czasie trafiła pod opiekę specjalistów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Zarębkach. Nie żyje 35-letni motocyklista

PODKARPACIE. 35-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i najprawdopodobniej uderzył w barierę ochronną. Mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Kolejna ofiara wody w powiecie leżajskim

PODKARPACIE. 60-letni mężczyzna utonął w zbiorniku wodnym w Przychojcu.

Podkarpacie

Tragedia w Leżajsku. W zbiorniku melioracyjnym utonął 24-latek

LEŻAJSK. 24-letni mężczyzna utonął nad tzw. Florydą. Jest pierwszą w tym sezonie ofiarą wody w powiecie leżajskim.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 37 stopni. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie 3 stopnia (najwyższe) dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 37 stopni Celsjusza.

Reklama