Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Uwaga! Lód na drogach i chodnikach. Kolejny alert IMGW dla Podkarpacia

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Najbliższe kilkanaście godzin będzie sporym wyzwaniem dla kierowców i pieszych. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej MGW zapowiadają opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które spowodują oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Będzie bardzo ślisko.

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia obowiązuje na terenie całego Podkarpacia, od czwartku (18.01) od godz. 18:00 do piątku (19.01) do godz. 4:00 na terenie pięciu powiatów: dębicki, mielecki, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski oraz od godz. 22:00 (18.01) do godz. 6:00 (19.01) dla pozostałych powiatów.

Prognozuje się zamarzanie mokrej powierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C, przy gruncie do około -4°C (w niektórych rejonach do -4°C, przy gruncie do około -6°C ). Jak zapowiadają synoptycy, ujemna temperatura utrzyma się do soboty. Lokalnie mogą również występować opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Łatwiej o paszport. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadza udogodnienia

PODKARPACIE. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadził ułatwienia dla osób wnioskujących o paszport – punkty paszportowe będą czynne również w soboty, a we wtorki będą pracowały dłużej.

Podkarpacie

Zwłoki mężczyzny w zaparkowanym samochodzie

MIELEC. Przy ulicy Biernackiego, w zaparkowanym samochodzie, ujawniono ciało 64-letniego mieszkańca Mielca. Zwłoki były w stanie rozkładu. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [23.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 6 osób.

Podkarpacie

7 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [22.06.2021]

PODKARPACIE.  7 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Dziś na Podkarpaciu burze z gradem

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa podkarpackiego, w związku z prognozowanymi burzami.

Podkarpacie

33-latek pierwszą ofiarą wody w tym sezonie na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 33-letni mężczyzna utonął w zalewie w Wojkowie. Obowiązuje tam zakaz kąpieli. To pierwsza ofiara wody na Podkarpaciu w tym sezonie letnim.

Podkarpacie

Dachowanie w Dzierdziówce. Nie żyje 48-latek

PODKARPACIE. Trwa ustalanie okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę, w Dzierdziówce. W zdarzeniu śmierć poniósł 48-letni kierowca peugeota.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [17.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 11 osób.

Reklama