Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

W Łańcucie utworzono pierwsze izolatorium na Podkarpaciu

Dodano: 20.04.2020 r.

fot. BIP / Starostwo Powiatowe w Łańcucie
fot. BIP / Starostwo Powiatowe w Łańcucie
W pobliżu szpitala jednoimiennego w Łańcucie powstało tzw. izolatorium. To pierwszy tego typu obiekt w województwie podkarpackim.

Izolatorium zlokalizowane jest w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Pacjenci izolatorium będą mieli zapewnioną opiekę medyczną oraz 3 posiłki dziennie, a pobyt w placówce sfinansuje NFZ. W obiekcie przygotowano 125 miejsc. Obiekt ma być systematycznie dezynfekowany.

Do izolatorium będą kierowane osoby z podejrzeniem COVID-19, które czekają na swój wynik oraz takie, które mają wynik potwierdzony, a nie wymagają hospitalizacji.

Stan zdrowia osób przebywających w izolatorium będzie monitorowany przez personel medyczny: pielęgniarkę , która będzie go kontrolować przynajmniej dwa razy dziennie oraz lekarza, który wizytuje pacjenta na miejscu lub udziela teleporady medycznej, np. przez telefon. W izolatorium pobiera się także wymazy do badań na obecność koronawirusa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Powołano instytucje mające dbać o bezpieczeństwo na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty oraz szefowie służb mundurowych podpisali wczoraj porozumienie powołujące Podkarpacką Unię Bezpieczeństwa i Podkarpacką Radę Bezpieczeństwa przy Wojewodzie Podkarpackim.

Podkarpacie

Kolejny odcinek trasy Via Carpatia oddany do ruchu

PODKARPACIE. Od dzisiaj kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego odcinka trasy Via Carpatia.

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Rakszawie kierujący nissanem najechał na leżącego na jezdni pieszego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W Jedliczu kierujący renaultem uderzył w betonowy przepust, poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [11.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 31 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 69 osób wyzdrowiało. Nie potwierdzono żadnych zgonów.

Podkarpacie

Stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rzeki

PODKARPACIE. 19-letni kierowca mazdy, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w rzece. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [8.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 72 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Duży wzrost zakażeń na Podkarpaciu [7.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 130 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [6.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 89 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Reklama