Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

W Łańcucie utworzono pierwsze izolatorium na Podkarpaciu

Dodano: 20.04.2020 r.

fot. BIP / Starostwo Powiatowe w Łańcucie
fot. BIP / Starostwo Powiatowe w Łańcucie
W pobliżu szpitala jednoimiennego w Łańcucie powstało tzw. izolatorium. To pierwszy tego typu obiekt w województwie podkarpackim.

Izolatorium zlokalizowane jest w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Pacjenci izolatorium będą mieli zapewnioną opiekę medyczną oraz 3 posiłki dziennie, a pobyt w placówce sfinansuje NFZ. W obiekcie przygotowano 125 miejsc. Obiekt ma być systematycznie dezynfekowany.

Do izolatorium będą kierowane osoby z podejrzeniem COVID-19, które czekają na swój wynik oraz takie, które mają wynik potwierdzony, a nie wymagają hospitalizacji.

Stan zdrowia osób przebywających w izolatorium będzie monitorowany przez personel medyczny: pielęgniarkę , która będzie go kontrolować przynajmniej dwa razy dziennie oraz lekarza, który wizytuje pacjenta na miejscu lub udziela teleporady medycznej, np. przez telefon. W izolatorium pobiera się także wymazy do badań na obecność koronawirusa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Samorząd województwa uruchomił już pierwsze środki na pomoc szpitalom

PODKARPACIE. Samorząd Województwa Podkarpackiego przekaże 50 mln zł na ochronę zdrowia w związku z koronawirusem. Uruchomiono już 20 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 95 zakażonych na Podkarpaciu. Potwierdzono dwa nowe przypadki

PODKARPACIE.  Łącznie dzisiaj pojawiło się w naszym regionie 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [31.03.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono 13 nowych osób zakażonych koronawirusem. Jedna osoba wyzdrowiała. Aktualnie w województwie podkarpckim mamy łącznie 93 osoby zakażone.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Pustkowie. Nie żyje 34-letni mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Pustkowie, w powiecie dębickim. Kierowca renault master śmiertelnie potrącił 34-letniego pieszego.

Podkarpacie

Do szpitala w Łańcucie trafiły respiratory od podkarpackich strażaków

Kolejna pomoc dla łańcuckiego szpitala, tym razem od podkarpackich strażaków.

Podkarpacie

Uderzyła motocyklem w przystanek. Mimo reanimacji zmarła

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Podkarpacie

Koronawirus. Dwie kolejne ofiary śmiertelne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. PODKARPACIE. To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. 5 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [29.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Już 76 osób zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. 

Reklama