Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

W Łańcucie utworzono pierwsze izolatorium na Podkarpaciu

Dodano:

fot. BIP / Starostwo Powiatowe w Łańcucie
fot. BIP / Starostwo Powiatowe w Łańcucie
W pobliżu szpitala jednoimiennego w Łańcucie powstało tzw. izolatorium. To pierwszy tego typu obiekt w województwie podkarpackim.

Izolatorium zlokalizowane jest w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Pacjenci izolatorium będą mieli zapewnioną opiekę medyczną oraz 3 posiłki dziennie, a pobyt w placówce sfinansuje NFZ. W obiekcie przygotowano 125 miejsc. Obiekt ma być systematycznie dezynfekowany.

Do izolatorium będą kierowane osoby z podejrzeniem COVID-19, które czekają na swój wynik oraz takie, które mają wynik potwierdzony, a nie wymagają hospitalizacji.

Stan zdrowia osób przebywających w izolatorium będzie monitorowany przez personel medyczny: pielęgniarkę , która będzie go kontrolować przynajmniej dwa razy dziennie oraz lekarza, który wizytuje pacjenta na miejscu lub udziela teleporady medycznej, np. przez telefon. W izolatorium pobiera się także wymazy do badań na obecność koronawirusa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dziewięciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Sześć przypadków odnotowano w Mielcu

PODKARPACIE. Niechlubny rekordzista jechał przez Łączki Brzeskie z prędkością 142 km/h.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Babicy. Nie żyje 55-letnia kobieta

Do godz. 18:00 mogą potrwać utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Babicy. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Śmierć na miejscu poniosła 55-letnia kobieta kierująca osobowym nissanem.

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

PODKARPACIE. Kierujący audi, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

Mniej łóżek na oddziale mieleckiego szpitala. Dyrektor: „Zmiany nie odbiją się na chorych”

MIELEC. Obydwa piętra Oddziału Wewnętrznego i Kardiologii wciąż będą czynne.

Podkarpacie

30 lat znęcał się nad żoną. W obecności funkcjonariuszy groził jej śmiercią

PODKARPACIE. Podczas przesłuchania Janusza O. przyznał się iż ubliżał żonie. Kategorycznie natomiast zaprzeczył, aby groził żonie pozbawieniem życia oraz wysadzeniem domu w powietrze.

Podkarpacie

Pożar sortowni odpadów. 220 strażaków w akcji

PODKARPACIE. Płonęło około 4 tys. metrów sześciennych śmieci.

Podkarpacie

4 promile alkoholu u kierowcy bmw. Uderzył w karetkę i uciekł z miejsca wypadku

PODKARPACIE. Przeworscy policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, który miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. 

Reklama