Reklama

Aktualności Podkarpacie

Wandal uszkodził osiem samochodów. Grozi mu 5 lat więzienia

Dodano: 28.02.2020

Wandal uszkodził osiem samochodów. Grozi mu 5 lat więzienia - Aktualności Podkarpacie

fot. KMP Krosno

KROSNO. Policjanci zatrzymali wandala, który uszkodził 8 samochodów na osiedlu Markiewicza w Krośnie. Jeden z pojazdów miał rozbitą szybę, a pozostałe – zniszczone lusterka. 28-letni krośnianin trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu samochodu na przyblokowym parkingu  przy ul. Mickiewicza w Krośnie. Pojazd miał rozbitą szybę, a w jego wnętrzu znajdowały się fragmenty płyty chodnikowej. Na zniszczonej karoserii widoczne były odciski ubłoconych butów. Chwilę później funkcjonariusze otrzymali informację o uszkodzeniu lusterek w siedmiu innych samochodach, które zaparkowane były przy ul. Wojska Polskiego.

Jako pierwsi na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału prewencji, którzy przeprowadzili wstępne ustalenia i przeglądnęli zapis monitoringu placówki handlowej, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie parkingu. Na miejsce skierowano również technika kryminalistyki i funkcjonariuszy operacyjnych.

Zapis kamery przemysłowej zarejestrował fakt dewastowania zaparkowanych pojazdów przez agresywnie zachowującego się mężczyznę. Policjanci prewencji, na podstawie zebranych informacji oraz nagrania monitoringu, ustalili potencjalnego sprawcę aktu wandalizmu. Okazał się nim 28-letni krośnianin. Policjanci wytypowali miejsce, gdzie podejrzewany może przebywać. Po dotarciu pod wskazany adres, mundurowi ujawnili rozbitą szybę drzwi wejściowych bloku oraz zniszczone drzwi windy.REKLAMA

Policjanci szybko ustalili, że pod wytypowanym adresem, kilka godzin wcześniej, podejrzewany uczestniczył w spotkaniu znajomych, po czym wyszedł. Ślady obuwia na drzwiach klatki schodowej bloku, windy oraz zniszczonych samochodach wskazywały, że 28-latek może mieć związek z tymi aktami wandalizmu.

Mundurowi ustalili aktualne miejsce pobytu mężczyzny, jednak pod wskazanym adresem nikt nie otwierał. Pozyskane informacje przekazali funkcjonariuszom wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, którzy w wyniku przeszukania mieszkania ujawnili elementy odzieży, podobne do tych, które miał na sobie sprawca uszkodzenia pojazdów przy ul. Wojska Polskiego. 28-latek został zatrzymany. Po przesłuchaniu usłyszał zarzuty.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. 28-letniemu krośnianinowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 

Reklama
Źródło: KMP Krosno

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Koronawirus. 5 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [29.03.2020 r.] - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. 5 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [29.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Już 76 osób zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. ...

Nie żyje Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor pochodził z Dębicy - Aktualności Podkarpacie

Nie żyje Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor pochodził z Dębicy

W niedzielę, 29 marca 2020 r. w wieku 86-lat odszedł Krzysztof Penderecki, wybitny polski kompozytor, dyrygent i pedagog muzyczny, pochodząc...

Koronawirus. 9 nowych przypadków zakażenia na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków zakażenia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Łącznie to już 71 osób....

62 przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu  - Aktualności Podkarpacie

62 przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który aktualnie jest hospitalizowany....

Koronawirus. 3 nowe przypadki na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [27.03.2020 r.] - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [27.03.2020 r.]

PODKARPACIE. 61 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem