Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Wybuch telefonu w internacie w Ropczycach. 8 osób trafiło do szpitala

Dodano: 04.12.2025 r. / Redakcja

fot. OSP Ropczyce-Śródmieście
fot. OSP Ropczyce-Śródmieście

PODKARPACIE. W internacie w Ropczycach doszło do groźnego zdarzenia – w rękach jednego z podopiecznych eksplodował telefon komórkowy. Osiem osób trafiło do szpitala.

Kilka minut po północy ropczyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wybuchu baterii telefonu komórkowego w internacie przy ul. Konopnickiej.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do eksplozji doszło podczas korzystania z urządzenia przez jednego z wychowanków. Straż pożarna opanowała sytuację i zneutralizowała zagrożenie.

W wyniku zdarzenia osiem osób przetransportowano do szpitala, a kilkadziesiąt kolejnych ewakuowano z budynku.

– Finalnie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na czas prowadzonych czynności mieszkańcy musieli opuścić budynek – przekazała mł. asp. Agnieszka Olszowy-Szydło z KPP w Ropczycach.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Dwie kolejne ofiary śmiertelne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. PODKARPACIE. To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. 5 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [29.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Już 76 osób zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. 

Podkarpacie

Nie żyje Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor pochodził z Dębicy

W niedzielę, 29 marca 2020 r. w wieku 86-lat odszedł Krzysztof Penderecki, wybitny polski kompozytor, dyrygent i pedagog muzyczny, pochodzący z Dębicy.

Podkarpacie

62 przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który aktualnie jest hospitalizowany.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [27.03.2020 r.]

PODKARPACIE. 61 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 5 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem mamy teraz 58).

Podkarpacie

10 tysięcy maseczek i 5 tysięcy rękawiczek. Firma farmaceutyczna wsparła szpitale wojewódzkie

Wywodząca się z Podkarpacia firma farmaceutyczna Olimp Labs przekazała do dyspozycji samorządu województwa podkarpackiego środki ochronne dla personelu szpital wojewódzkich.

Reklama