Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Wypadek w Wołkowyi. Ranny 4-latek przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Dodano: 21.01.2026 r. / Redakcja

Wypadek w Wołkowyi / fot. OSP Bukowiec
Wypadek w Wołkowyi / fot. OSP Bukowiec

PODKARPACIE. Policjanci z Leska wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku w Wołkowyi. Samochód osobowy zderzył się z pojazdem służby drogowej. Poważnie ranny został 4-letni chłopiec. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala. Maluch jechał na przednim siedzeniu, bez pasów i fotelika, a kierujący autem ojciec chłopca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godz. 9:00 w miejscowości Wołkowyja w powiecie leskim. Pracujący na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że 36-letni mężczyzna kierujący Volkswagenem Golfem, nie zauważył zaparkowanego na poboczu drogi pojazdu służb porządkowych i uderzył w jego tył. Na przednim fotelu Volkswagena siedział 4-letni syn kierowcy. Z informacji przekazanych przez KPP w Lesku wynika, że chłopiec nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, nie siedział też w foteliku, który podczas zdarzenia znajdował się na tylnej kanapie.

4-latek doznał poważnych obrażeń m.in. głowy i kręgosłupa. Konieczna była interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował chłopca do szpitala w Rzeszowie. Oprócz policji i śmigłowca LPR do akcji skierowano również jednostki straży pożarnych OSP oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku.

Reklama

Mundurowi ustalili również, że ojciec 4-latka objęty jest sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. W chwili wypadku mężczyzna był trzeźwy.

Lescy policjanci pracują nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności wypadku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu 7 ofiar śmiertelnych i 141 nowych zakażeń [7.10.2020]

PODKARPACIE. Kolejny rekord dobowej liczby zakażeń w Polsce. „Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem” – poinformowało dziś w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. 

Podkarpacie

7 firm chętnych na przygotowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Podkarpacie

79-letni rowerzysta zginął pod kołami autobusu

PODKARPACIE. Stalowowolscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu tragicznego wypadku do jakiego doszło na ul. Rozwadowskiej. 79-letniego rowerzystę potrącił autobus. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Koronawirus. 137 zakażeń, 54 wyzdrowienia, 7 zgonów na Podkarpaciu [6.10.2020]

PODKARPACIE. Aktualny raport z województwa podkarpackiego. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 141 zakażeń, 61 wyzdrowień, 3 zgony [4.10.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu. 218 nowych przypadków [2.10.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń. Dziś potwierdzono 218 nowych przypadków – to największa liczba od początku pandemii. 

Podkarpacie

Charytatywna Aukcja Obrazów na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

PODKARPACIE. 3 października rozpoczyna się XII Charytatywnej Aukcji Obrazóworganizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Aukcja potrwa do 10 października 2020.

Podkarpacie

Koronawirus. 107 nowych przypadków na Podkarpaciu. 43 osoby wyzdrowiały, 4 zmarły [1.10.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Reklama