Rzeszów - Czwartek, 07.05.2026
Reklama

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

Dodano: 06.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Linie „0A" i „0B" — czyli popularne „koła" — będą jeździć co około 15 minut w godzinach od 16.00 do 4.00. Z kolei autobusy nocne „N1", „N2" i „N3" pojadą co około 30 minut między godziną 20.00 a 4.00.

Na kursach dodatkowych obowiązują standardowe ceny biletów. Ważne pozostają wszystkie bilety okresowe oraz uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

Dodatkowe kursy mają ułatwić dojazd na teren Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej i powrót do domu po koncertach — także w godzinach nocnych, gdy regularne linie kursują rzadziej.

Reklama

31. Rzeszowskie Juwenalia

Juwenalia to najważniejsze studenckie święto w mieście i jednocześnie festiwal, który zyskał renomę w całym kraju. Wydarzenie, organizowane przez Politechnikę Rzeszowską we współpracy z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą, potrwa dwa dni.

W line-upie znaleźli się m.in. Dżem, Lady Pank, Myslovitz, Strachy na Lachy, Pezet, PRO8L3M i Enej. Koncerty będą odbywać się równolegle na czterech scenach o różnym charakterze — od dużych radiowych przebojów, przez rap, po imprezową scenę Bunkier i debiutującą w tym roku Scenę IV, pomyślaną jako przestrzeń wyciszenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nie tylko Rzeszów chce się powiększać. Znamy wyniki konsultacji społecznych w Głogowie Młp.

SĘDZISZÓW MŁP. Zakończyły się konsultacje społeczne na temat włączenia do Głogowa Małopolskiego pięciu sołectw z terenu gminy.

Podkarpacie

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł

DĘBICA. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Podkarpacie

Mógł okraść ponad 30 altanek działkowych. Interesowały go głównie elektronarzędzia i sprzęt RTV

MIELEC. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut włamania do dwóch altanek.

Podkarpacie

W Stalowej Woli wyprodukowano haubice dla Wojska Polskiego

STALOWA WOLA. 16 marca br. z Huty Stalowa Wola wyruszyły w Polskę samobieżne haubice KRAB.

Podkarpacie

53-latek podczas awantury zaatakował nożem dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Podkarpacie

Cztery kilometry nowego toru na trasie Mielec – Dębica. W planach przebudowa stacji

MIELEC. W marcu rozpoczęły się prace na podkarpackiej linii Mielec – Dębica.

Podkarpacie

Jak popularny jest na Podkarpaciu zawód niani i ile zarabiają?

PODKARPACIE. Okazuje się, że rodzicę chcą płacić nianią więcej niz te oczekują.

Reklama