Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

1 marca zamkną część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

Dodano: 25.02.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W poniedziałek o godz. 12:00 zamknięty zostanie odcinek ul. Siemieńskiego. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy linii komunikacji miejskiej nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59.

1 marca 2021 r. rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Siemieńskiego. Inwestycja będzie realizowana w ramach większego zadania, jakim jest przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa, tj. ulic: Siemieńskiego, Kochanowskiego, Żółkiewskiego, Batorego i Styki.

Wykonawca rozpocznie prace od burzenia mostu nad potokiem Przyrwa, w miejscu którego powstanie nowa przeprawa. „W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego zostanie wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości ok. 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka  a terenem za mostem na Przyrwie. – informuje Artur Gernand z biura prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa.
Reklama
Kierowcy, chcący dostać się do ul. Siemieńskiego, będą musieli skorzystać z objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Z kolei piesi będą mogli korzystać z oznakowanego traktu biegnącego od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

Od 1 marca, od godz. 12:00 zmianie ulegną również rozkłady jazdy linii komunikacji miejskiej nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Po godz. 12.00 zostaną również uruchomione tymczasowe przystanki na ul. Maczka.

Remont ul. Siemieńskiego miał się pierwotnie rozpocząć 8 lutego, jednak ze względu na obfite opady śniegu, termin rozpoczęcia robót przełożono.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomagają koleżance w znalezieniu dawcy szpiku

RZESZÓW. Studenci poszukują dawcy dla 19-latki cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Rzeszów

Przy al. Piłsudskiego powstaje nowy mural. Prace są już na ukończeniu

RZESZÓW. Przestrzeń miejską Rzeszowa ozdobi kolejny mural.

Rzeszów

7 kwietnia 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. ZTM informuje o objazdach

RZESZÓW. Objazdy dotycza linii nr: 2, 11, 26, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 31, 34, 37 oraz 58.

Rzeszów

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Reklama