Reklama

Aktualności / Rzeszów

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników

Dodano: 07.11.2022 r.

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe PKO Banku Polskiego

RZESZÓW. 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się jubileuszowy, 10. PKO Bieg Niepodległości. Pod względem frekwencji będą to najliczniejsze zawody w tegorocznym kalendarzu imprez biegowych w stolicy Podkarpacia. W imprezie weźmie udział ponad 1800 zawodników.

Start i meta biegu zlokalizowane będą na płycie rzeszowskiego Rynku. Biegacze wystartują o godz. 11:11, po odśpiewaniu hymnu państwowego. Część zawodników pobiegnie z wielką, mierzącą ponad 30 metrów flagą Polski.

Wszyscy uczestnicy 10. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal. Z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji biegu dodatkowe nagrody otrzymają zawodnicy, którzy zajmą miejsca: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000.

- Przygotowaliśmy mnóstwo nagród dla zawodników, którzy zajmą czołowe lokaty, zarówno w klasyfikacji open, jak i w swoich kategoriach wiekowych. Bez względu na osiągnięte wyniki, każdy, kto ukończy bieg dostanie okolicznościowy medal. – mówi Piotr Kowal ze stowarzyszenia „Rzeszów Biega”, które organizuje zawody.  

Trasa i utrudnienia w ruchu

Zwodnicy wyruszą o godz. 11:11 i pobiegną ulicami:
 • Kościuszki
 • Sokoła
 • Sobieskiego
 • Grunwaldzką
 • Piłsudskiego
 • Cieplińskiego
 • Zygmuntowską
 • Jagiellońską
 • 3 Maja
 • Lubomirskich
 • Szopena
 • Hetmańską
 • i Bulwarami nad Wisłokiem.

W tych miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które wystąpią od godz. 5:30 rano, ale część pasów ruchu zostanie zamknięta dopiero o godz. 10:00. Np. na al. Cieplińskiego i Piłsudskiego zamknięty będzie tylko jeden pas ruchu. Z kolei ulice Zygmuntowska i Jagiellońska na odcinkach, przez które pobiegną zawodnicy będą zamknięte dla ruchu całkowicie.

- Przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia, ale one będą minimalne i liczymy, że każdy je zaakceptuje. To nasze wspólne święto, dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w biegu, a także do kibicowania – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. I wskazuje, że tegoroczny bieg będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na jego jubileuszową edycję. – Sport to zdrowie i pozytywna energia, antidotum na wszelkie nieszczęścia. Bądźmy otwarci na świat i cieszmy się z tego, że jesteśmy niepodległym krajem. To co dzieje się za naszą wschodnią granicą dowodzi, że niepodległość nie jest dana nikomu na zawsze i trzeba ją świętować, mówić o niej głośno. Bądźmy tego dnia razem – mówi wiceprezydent Stachowska.

Ponad 1800 zawodników

Wszystkie pakiety startowe w rejestracji internetowej zostały już wykupione. Oznacza to, że start zadeklarowało 1750 osób. – Pulę dodatkowych miejsc przygotowaliśmy jeszcze dla spóźnialskich, którzy zechcą zrejestrować się osobiście w biurze zawodów. Nie ma ich jednak bardzo wiele, dlatego zachęcam do szybkiej rejestracji – mówi Mirosław Wierzbicki z „Rzeszów Biega”.

Biegnę dla Poli

Przy okazji 10. PKO Biegu Niepodległości odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Poli”. 10-miesięczna Pola choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) typ 1, czyli najostrzejszą postać postępującej choroby. Dziewczynka wymaga codziennej rehabilitacji. Szansą dla niej jest terapia genowa, która kosztuje ponad 10 mln zł. Pola jest podopieczną Fundacji Siepomaga. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jej leczenie darowiznę w kwocie 10 tys. zł.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory z napisem „Biegnę dla Poli”.
 

Kliknij, aby powiększyć


 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki - Aktualności Rzeszów

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll ...

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli ...

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drug...

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przej...

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta - Aktualności Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rze...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: