Reklama

Aktualności / Rzeszów

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady

Dodano: 15.05.2023 r.

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady - Aktualności Rzeszów

Wizualizacja Wisłokostrady / UM Rzeszów

RZESZÓW. Aż 13 firm i konsorcjów zgłosiło się do przetargu na budowę jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w ostatnich latach – Wisłokostrady. Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na to zadanie.  

W piątek w Urzędzie Miasta Rzeszowa odbyło się otwarcie ofert firm i konsorcjów, które są zainteresowane budową drogi łączącej aleję Rejtana z ulicą gen Maczka, czyli tzw. Wisłokostrady. Oferty wahają się od nieco ponad 169 do 230 mln zł.

Najniższą złożyło konsorcjum firm ANTEX II Sp. z o.o. z Lubyczy Królewskiej (lider) i Wysowa Mosty Sp. z o .o. Stanisławów Pierwszy (partner) - 169 246 417,48 zł. Oferta spółki Budimex to prawie 172 mln zł a INTOP Warszawa to niespełna 182,5 mln zł. Najwyższą ofertę złożyła spółka z Będzina na kwotę ponad 230 mln zł.

Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na realizację tego zadania, tj. nieco ponad 200 mln zł. Teraz będą one teraz skrupulatnie analizowane. Zwycięzcę przetargu mamy poznać latem tego roku. Na realizację tego przedsięwzięcia będzie miał 32 miesiące od daty podpisania umowy.

- Na tę inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat. Wisłostrada to droga, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka. Ułatwi dojazd z południowej części Rzeszowa do drogi ekspresowej S19 a także odciąży z ruchu samochodowego m.in. rondo Pobitno i ścisłe centrum miasta - al. Piłsudskiego. Udało nam się zdobyć dofinansowanie tej potężnej inwestycji i dziś możemy powiedzieć, ze jesteśmy w historycznym momencie. Droga powstanie – mamy aż 13 ofert od zainteresowanych budową Wisłokotrady firm i konsorcjów.  Co najistotniejsze – część ofert mieści się w kwocie, którą na to zadanie mamy zabezpieczoną – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja zakłada budowę w sumie ponad 2 km dróg. Ponadto powstaną obustronne chodniki i ścieżki rowerowe o łącznej długości ok. 3 286 m. W ramach inwestycji wybudowane zostaną również obiekty inżynierskie: rondo na skrzyżowaniu z ul. Ciepłowniczą, mosty na rzekach Młynówka i Wisłok oraz dwujezdniowa estakada nad linią kolejową Kraków - Medyka.

Wybudowane zostanie nowoczesne oświetlenie (ponad 100 lamp). Konieczna będzie przebudowa wszystkich sieci nadziemnych i podziemnych.

Budowa Wisłokostrady będzie finansowana z pieniędzy z budżetu miasta Rzeszowa oraz ze środków, które miasto zdobyło z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych -  65 mln zł i z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 30 mln zł.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej - Aktualności Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

RZESZÓW. Jest pozytywna opinia o celowości inwestycji dla Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Decyzja MZ otwiera drogę do roz...

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce - Aktualności Rzeszów

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów Jasionka odnotował kolejny rekord. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 190 tysięcy...

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend  - Aktualności Rzeszów

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach miasta i okolic. Doszło do czterech wypadków, w kt&oacut...

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka

RZESZÓW. Arkadia - taką nazwę będzie miała nowa strefa wypoczynku i rekreacji na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wybuduje ją firma D...

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin - Aktualności Rzeszów

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: