Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

20 marca odbędzie się przetarg ustny na najem ogródków na rzeszowskim Rynku

Dodano: 04.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Sezon letnich ogródków ruszy już 10 kwietnia i potrwa w zasadzie do 30 listopada. Ratusz ogłasza przetarg ustny na najem przestrzeni na rzeszowskim Rynku. Tegoroczny regulamin może diametralnie zmienić dotychczasowe oblicze ogródków piwnych.

W nowym sezonie, który ruszy 10 kwietnia, zgodnie z nowym regulaminem, wprowadzonym przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, w przestrzeni ogródków gastronomicznym nie zobaczymy mebli o dużych gabarytach, rollbarów, dystrybutorów, lodówek oraz innych urządzeń gastronomicznych.

W praktyce wiąże się to z tym, że obsługa wszelkie zamówienia „donosić” będzie z lokali usytuowanych w kamienicach rzeszowskiego Rynku. Pewne wątpliwości w sprawie nowego regulaminu wyraził w interpelacji jeden z radnych miasta Rzeszowa.
Reklama
Do 31 zmniejszy się też sama liczba ogródków. Znikną te, które dotychczas znajdowały się najbliżej Ratusza oraz przy ul. Mickiewicza. Wszystko przez wzgląd na bezpieczeństwo.

Zgodnie z dokumentacją, już 20 marca ruszy przetarg ustny na najem ogródków, który odbędzie się w siedzibie Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów przy ul. ks. J. Jałowego. Tegoroczny sezon potrwa do 15 października, z tym że istnieje możliwość przedłużenia umowy do 30 listopada, przy jednoczesnym obniżeniu ceny czynszu za ten miesiąc o 50%.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Rzeszów

5 grudnia startuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Trwają przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku. Wzorem ubiegłych lat, mieszkańcy i przyjezdni mogą liczyć na szereg atrakcji, w tym m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, koło młyńskie, karuzela, imprezy z DJ’em,...

Rzeszów

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Rzeszów

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Kamieniu

86-letnia kobieta potrącona przez samochód, zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Reklama