Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

274 przejścia dla pieszych w Rzeszowie zyskają dodatkowe oświetlenie

Dodano: 17.07.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne, fot. RESinet.pl
Zdjęcie ilustracyjne, fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Na 274 przejściach dla pieszych w Rzeszowie pojawią się specjalne doświetlacze. Dodatkowe oświetlenie poprawi widoczność osób przechodzących przez jezdnię i znacząco zwiększy ich bezpieczeństwo. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy zadania.

— To kolejna inwestycja w bezpieczeństwo pieszych. Doświetlacze sprawią, że osoby przechodzące przez jezdnię będą znacznie lepiej widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku oraz podczas złej pogody — podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowe oświetlenie obejmie przejścia zarówno w centrum miasta, m.in. przy ulicach Cieplińskiego, Pułaskiego, Sobieskiego, Jagiellońskiej i Hoffmanowej, jak i na osiedlach położonych dalej od śródmieścia, np.

  • na osiedlu Budziwój — 17 przejść (ul. Budziwojska, Jana Pawła II, Podleśna, Sportowców),
  • na osiedlu Staromieście — 22 przejścia (ul. Warszawska, Lubelska, Partyzantów, Nad Przyrwą),
  • na osiedlu Przybyszówka — 12 przejść (ul. Krakowska i Dębicka),
  • na osiedlu Załęże — 11 przejść (ul. Stączka, Potockiego, Rzecha, Załęska oraz Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego).

Łącznie doświetlacze zostaną zamontowane na 274 przejściach dla pieszych.

Otwarcie ofert zaplanowano na 12 sierpnia. Po podpisaniu umowy wybrany wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Reklama