RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Do zdarzenia doszło w środę, 7 października na osiedlu Nowe Miasto. 24-letni mieszkaniec Rzeszowa wtargnął do jednego z mieszkań przy ul. Podwisłocze i groził nożem mieszkającemu tam małżeństwu żądając pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie ranił właściciela mieszkania.
Następnie mężczyzna wybiegł z bloku i groził nożem przypadkowo napotkanym osobom, w tym matce z dzieckiem. Ostatecznie napastnik został obezwładniony i ujęty przez pracownika firmy kurierskiej, któremu chciał odebrać przesyłkę. Kurier przekazał mężczyznę w ręce Policji.
Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście, którzy zebrali materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał 24-latka i przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
W czwartek po południu, na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.
RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala
RZESZÓW. Ekipa filmowa będzie pracować na planie w dniach 27 lipca br. od godz. 17:00 do 28 lipca br. do godz. 5:00 oraz 28 lipca br. od godz. 17:00 do 29 lipca br....
RZESZÓW. 20 metrowy monument ma upamiętnić zmarłego w 2008 roku prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artystę, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.
RZESZÓW. Wybrano wykonawcę jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w ostatnich latach. Trasa łącząca aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, czyli tzw. Wisłokostrada ma być gotowa w 2026 roku.
RZESZÓW. 161 propozycji zadań zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa ich weryfikacja, a głosowanie rozpocznie się 8 września.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz