Reklama

Aktualności / Rzeszów

7 sygnalizacji świetlnych na ul. Rejtana od czerwca

Dodano: 13.03.2019 r.

7 sygnalizacji świetlnych na ul. Rejtana od czerwca - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Do końca maja potrwa montaż dodatkowej sygnalizacji świetlnej na ul. Rejtana. Mają chronić pieszych przez wypadkami. Czy jednak jest to jedyna opcja jaką dysponowało miasto?

Nie licząc skrzyżowania ul. Rejtana z ul. Lwowską oraz al. Armii Krajowej i Powstańców Warszawy, na ok. 2,2 km odcinku ulicy funkcjonować będzie siedem sygnalizacji świetlnych.

Do czterech (włącznie ze skrzyżowaniem z al. Kopisto i Niepodległości) w od strony osiedla Nowe Miasta kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić, kolejne choć mają służyć bezpieczeństwu pieszych, mogą wzbudzić frustracje kierowców.

Chodzi o trzy dodatkowe sygnalizację: al. Rejtana/ ul. Pigonia, al. Rejtana / ul. Wierzbowa oraz skrzyżowaniu al. Rejtana z ul. Kustronia, które notabene jest już gotowe, a montaż dwóch wcześniejszych ma zostać zakończony w maju. Jeden z radny Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że poza montażem sygnalizacji świetlnych istnieją inne rozwiązania kwestii bezpieczeństwa pieszych.

„Zawsze trzeba myśleć o tym, żeby było bezpiecznie, ale należy pamiętać, że są sprawdzone metody w innych miastach, typu przejścia nadziemne lub przejścia podziemne, gdzie my [Prawo i Sprawiedliwość – przyp. red.] mówiliśmy już od dłuższego czasu, żeby rozważyć takie rozwiązania, które nią tamując ruchu samochodowego, jednocześnie dają możliwość pieszym bezpiecznego poruszania” – wyjaśnia Waldemar Szumny, radny PiS, wiceprzewodniczący Rady Rzeszowa.  

Warto dodać, że miasto planuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Michała Archanioła. Koszt montażu wszystkich czterech sygnalizatorów świetlnych wynosi 2,5 mln zł.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu...

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu? - Aktualności Rzeszów

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu?

RZESZÓW. Ratusz rozważa alternatywne połączenie ulic Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział przy...

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK  - Aktualności Rzeszów

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i...

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości - Aktualności Rzeszów

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do Rzeszowa. Tym razem dwudniowe wydarzenie odbędzie się w nowej, większej lokalizacji. Organizatorz...

Teren rekreacyjny na os. Baranówka będzie rozbudowany. Powstanie Fun Park - Aktualności Rzeszów

Teren rekreacyjny na os. Baranówka będzie rozbudowany. Powstanie Fun Park

RZESZÓW. Na os. Baranówka powstanie tor z przeszkodami dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek. Fun Park Baran...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: