Reklama

Aktualności / Rzeszów

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki

Dodano: 20.09.2023 r.

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe WSIiZ

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na kolejny rok akademicki Akademii 50+. To jednostka powstała w 2011 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jej celem jest zwiększanie aktywności oraz poszerzanie wiedzy osób powyżej 50. roku życia.
 
To już trzynasta edycja Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W nowym roku akademickim na słuchaczy czeka wiele ciekawych propozycji – będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, rozwinąć pasje, a także znaleźć nowe! Jak zawsze, będą też mieli mnóstwo okazji do integracji i spędzenia czasu wspólnie z innymi słuchaczami.

Głównym elementem Akademii 50+, są wykłady, które będą odbywać się dwa razy w miesiącu (w środy) i będą trwać około 2 godziny lekcyjne. Wyboru tematów wykładów dokonują słuchacze spośród tematów zaproponowanych przez pracowników WSIiZ i zaproszonych wykładowców. Zakres tematyczny wykładów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. taką tematykę jak: zdrowie, psychologia, turystyka, florystyka czy finanse. 

Akademia Zdrowia 50+

Tematom związanym ze zdrowiem jest w szczególności poświęcony cykl pt. „Akademia Zdrowia” – są to dodatkowe wykłady odbywające się raz w miesiącu, które są odpowiedzią na zainteresowanie słuchaczy tematami związanymi ze zdrowiem.

- Oprócz tradycyjnych wykładów i zajęć dodatkowych w tym roku słuchacze Akademii 50+ będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć w ramach projektu „Akademia Zdrowia 50+” dofinansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II” – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektorka Akademii. Słuchacze Akademii 50+ będą mogli korzystać z wykładów oraz warsztatów w ramach 4 bloków tematycznych – zdrowie przede wszystkim; aktywność 50+; zdrowie psychiczne oraz żywienie ma znaczenie.

W trakcie wykładów wygłaszanych w ramach projektu poruszane będą takie tematy jak „Choroby cywilizacyjne – przyczyny i profilaktyka”, „Dieta wspomagająca procesy poznawcze – co jeść, aby mózg był sprawny i młody”, „Depresja u osób po 50 r.ż. – fakty i mity”, „Jesteś tym co jesz – niebezpieczne dodatki do żywności”, a także wiele, wiele innych. Z kolei podczas warsztatów pracować będzie można np. nad inteligencją emocjonalną czy ekoprofilaktyką anty-ageing, wzmocnić swoją odporność psychiczną czy kondycję fizyczną w ramach zajęć „Zdrowy kręgosłup” i „Aktywny senior”.
 
Zajęcia dodatkowe

W ramach Akademii 50+ słuchacze mogą skorzystać także z różnego rodzaju zajęć dodatkowych. Są to między innymi zajęcia językowe: język angielski, niemiecki, włoski czy rosyjski (na różnym poziomie zaawansowania), zajęcia komputerowe, malarstwo i rysunek, Klub Nowoczesnego Rękodzieła, Klub Wolontariusza, treningi pamięci i koncentracji, Nordic walking, chińska gimnastyka zdrowotna, sekcja fotograficzna. Warunkiem uruchomienia poszczególnych z nich jest zebranie się odpowiedniej liczby chętnych. W ubiegłym roku akademickim nasi słuchacze brali udział w zajęciach z j. angielskiego (na 5 poziomach zaawansowania), malarstwa i rysunku, aktywności fizycznej w domu (online). Odbyły się też zajęcia z treningu pamięci i koncentracji uwagi, a także z edukacji żywieniowej.

Warsztaty

Akademia 50+ oferuje też warsztaty, są wśród nich m.in.: np. analiza składu ciała, nauka domowego wytwarzania kosmetyków, pokazy zabiegów kosmetycznych, warsztaty dot. skutecznej komunikacji. Od kilku lat Akademia 50+ z powodzeniem współpracuje z Kołem Naukowym Kosmetologii Estetycznej, dzięki czemu słuchacze mają możliwość uczestnictwa w webinarach kosmetologicznych o szczególnie interesującej tematyce – tj. „Automasaż twarzy” czy „Typy budowy ciała i stylizacja sylwetki”.

Klub Wolontariusza

Przy Akademii 50+ działa również Klub Wolontariusza, realizujący wiele społecznie ważnych projektów dla lokalnych społeczności, organizowane są wyjazdy turystyczne oraz zabawy integracyjn

Kluby fitness w promocyjnych cenach

Ponadto Słuchacze Akademii 50+ mają możliwość zakupienia karnetów na zajęcia w Klubach Fitness CALYPSO oraz Endorfina Platinium w wyjątkowo promocyjnych cenach (Calypso: 55 zł zamiast 119 zł; Endorfina Platinium 89 zł zamiast 119 zł). Karnety obejmują możliwość nielimitowanych wejść i korzystania z wszystkich zajęć grupowych, siłowni oraz sauny.

Wielu naszych słuchaczy to osoby bardzo aktywne fizycznie. Część naszych słuchaczy, szczególnie te osoby, które mieszkają w okolicy galerii Nowy Świat, żałowały, że sieć Calypso zlikwidowała tam jeden ze swoich klubów. Dlatego, w odpowiedzi na potrzeby naszych słuchaczy, nawiązaliśmy współpracę z klubem fitness Endorfina Platinium. Dzięki temu, słuchacze mogą korzystać z karnetów w tym klubie w obniżonej cenie. Jednocześnie, współpraca z Calypso pozostaje bez zmian, ponieważ wiemy, że co miesiąc z oferty Klubów Calypso korzysta wielu słuchaczy. Działa także Klub Sportowy Akademia 50+. Reprezentacja słuchaczy będzie brała udział w Olimpiadzie Sportowej Seniorów “Trzeci Wiek na Start”, która odbędzie się przy zalewie „Mitręga” w Łazach. W ofercie mamy także zajęcia z aktywności ruchowej w domu, które odbywają się online i część słuchaczy bardzo je sobie chwali – mówi Dyrektorka Akademii.

Szczegółowe informacje na temat oferty Akademii 50+ można uzyskać pod numerem telefonu 17 866 12 78 w godzinach dyżurów (dyżury podane są na stronie internetowej Akademii 50+), a także pisząc na adres akademia50@wsiz.edu.pl. Rekrutacja potrwa do 9 października.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

VII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Świąteczne produkty, rodzinne warsztaty i występy artystyczne - Aktualności Rzeszów

VII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Świąteczne produkty, rodzinne warsztaty i występy artystyczne

RZESZÓW. W Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę. niedzielę. Uczestnicy będą mogli zakupić świąteczne wyroby rękodzielnicze ...

Rzeszowscy "komandosi" w szpitalu przy Lwowskiej. Obdarowali dzieci prezentami - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy "komandosi" w szpitalu przy Lwowskiej. Obdarowali dzieci prezentami

RZESZÓW. W niecodziennej akcji wzięli udział rzeszowscy kontrterroryści. Zjeżdżali na linach z dachu Klinicznego Szpitala Wojew&oacut...

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani - Aktualności Rzeszów

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani

RZESZÓW/JASIONKA. Od 3 kwietnia 2024 roku Ryanair uruchamia loty z Jasionki do hiszpańskiego miasta Alicante. Trasę będą obsługiwały ...

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone - Aktualności Rzeszów

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstają dwa nowe, kryte lodowiska. Większe budowane jest już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wys...

Rzeszowski Dom Kultury. Ruszają zapisy na zimowe półkolonie - Aktualności Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury. Ruszają zapisy na zimowe półkolonie

RZESZÓW. W środę, 6 grudnia startują zapisy na zimowe półkolonie dla dzieci, które odbędą się w dwunastu filiach R...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: