Rzeszów - Sobota, 18.05.2024
Reklama

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki

Dodano: 20.09.2023 r.

fot. Materiały prasowe WSIiZ
fot. Materiały prasowe WSIiZ
RZESZÓW. Trwa rekrutacja na kolejny rok akademicki Akademii 50+. To jednostka powstała w 2011 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jej celem jest zwiększanie aktywności oraz poszerzanie wiedzy osób powyżej 50. roku życia.
 
To już trzynasta edycja Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W nowym roku akademickim na słuchaczy czeka wiele ciekawych propozycji – będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, rozwinąć pasje, a także znaleźć nowe! Jak zawsze, będą też mieli mnóstwo okazji do integracji i spędzenia czasu wspólnie z innymi słuchaczami.

Głównym elementem Akademii 50+, są wykłady, które będą odbywać się dwa razy w miesiącu (w środy) i będą trwać około 2 godziny lekcyjne. Wyboru tematów wykładów dokonują słuchacze spośród tematów zaproponowanych przez pracowników WSIiZ i zaproszonych wykładowców. Zakres tematyczny wykładów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. taką tematykę jak: zdrowie, psychologia, turystyka, florystyka czy finanse. 

Akademia Zdrowia 50+

Tematom związanym ze zdrowiem jest w szczególności poświęcony cykl pt. „Akademia Zdrowia” – są to dodatkowe wykłady odbywające się raz w miesiącu, które są odpowiedzią na zainteresowanie słuchaczy tematami związanymi ze zdrowiem.

- Oprócz tradycyjnych wykładów i zajęć dodatkowych w tym roku słuchacze Akademii 50+ będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć w ramach projektu „Akademia Zdrowia 50+” dofinansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II” – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektorka Akademii. Słuchacze Akademii 50+ będą mogli korzystać z wykładów oraz warsztatów w ramach 4 bloków tematycznych – zdrowie przede wszystkim; aktywność 50+; zdrowie psychiczne oraz żywienie ma znaczenie.

W trakcie wykładów wygłaszanych w ramach projektu poruszane będą takie tematy jak „Choroby cywilizacyjne – przyczyny i profilaktyka”, „Dieta wspomagająca procesy poznawcze – co jeść, aby mózg był sprawny i młody”, „Depresja u osób po 50 r.ż. – fakty i mity”, „Jesteś tym co jesz – niebezpieczne dodatki do żywności”, a także wiele, wiele innych. Z kolei podczas warsztatów pracować będzie można np. nad inteligencją emocjonalną czy ekoprofilaktyką anty-ageing, wzmocnić swoją odporność psychiczną czy kondycję fizyczną w ramach zajęć „Zdrowy kręgosłup” i „Aktywny senior”.
 
Zajęcia dodatkowe

W ramach Akademii 50+ słuchacze mogą skorzystać także z różnego rodzaju zajęć dodatkowych. Są to między innymi zajęcia językowe: język angielski, niemiecki, włoski czy rosyjski (na różnym poziomie zaawansowania), zajęcia komputerowe, malarstwo i rysunek, Klub Nowoczesnego Rękodzieła, Klub Wolontariusza, treningi pamięci i koncentracji, Nordic walking, chińska gimnastyka zdrowotna, sekcja fotograficzna. Warunkiem uruchomienia poszczególnych z nich jest zebranie się odpowiedniej liczby chętnych. W ubiegłym roku akademickim nasi słuchacze brali udział w zajęciach z j. angielskiego (na 5 poziomach zaawansowania), malarstwa i rysunku, aktywności fizycznej w domu (online). Odbyły się też zajęcia z treningu pamięci i koncentracji uwagi, a także z edukacji żywieniowej.
Reklama
Warsztaty

Akademia 50+ oferuje też warsztaty, są wśród nich m.in.: np. analiza składu ciała, nauka domowego wytwarzania kosmetyków, pokazy zabiegów kosmetycznych, warsztaty dot. skutecznej komunikacji. Od kilku lat Akademia 50+ z powodzeniem współpracuje z Kołem Naukowym Kosmetologii Estetycznej, dzięki czemu słuchacze mają możliwość uczestnictwa w webinarach kosmetologicznych o szczególnie interesującej tematyce – tj. „Automasaż twarzy” czy „Typy budowy ciała i stylizacja sylwetki”.

Klub Wolontariusza

Przy Akademii 50+ działa również Klub Wolontariusza, realizujący wiele społecznie ważnych projektów dla lokalnych społeczności, organizowane są wyjazdy turystyczne oraz zabawy integracyjn

Kluby fitness w promocyjnych cenach

Ponadto Słuchacze Akademii 50+ mają możliwość zakupienia karnetów na zajęcia w Klubach Fitness CALYPSO oraz Endorfina Platinium w wyjątkowo promocyjnych cenach (Calypso: 55 zł zamiast 119 zł; Endorfina Platinium 89 zł zamiast 119 zł). Karnety obejmują możliwość nielimitowanych wejść i korzystania z wszystkich zajęć grupowych, siłowni oraz sauny.

Wielu naszych słuchaczy to osoby bardzo aktywne fizycznie. Część naszych słuchaczy, szczególnie te osoby, które mieszkają w okolicy galerii Nowy Świat, żałowały, że sieć Calypso zlikwidowała tam jeden ze swoich klubów. Dlatego, w odpowiedzi na potrzeby naszych słuchaczy, nawiązaliśmy współpracę z klubem fitness Endorfina Platinium. Dzięki temu, słuchacze mogą korzystać z karnetów w tym klubie w obniżonej cenie. Jednocześnie, współpraca z Calypso pozostaje bez zmian, ponieważ wiemy, że co miesiąc z oferty Klubów Calypso korzysta wielu słuchaczy. Działa także Klub Sportowy Akademia 50+. Reprezentacja słuchaczy będzie brała udział w Olimpiadzie Sportowej Seniorów “Trzeci Wiek na Start”, która odbędzie się przy zalewie „Mitręga” w Łazach. W ofercie mamy także zajęcia z aktywności ruchowej w domu, które odbywają się online i część słuchaczy bardzo je sobie chwali – mówi Dyrektorka Akademii.

Szczegółowe informacje na temat oferty Akademii 50+ można uzyskać pod numerem telefonu 17 866 12 78 w godzinach dyżurów (dyżury podane są na stronie internetowej Akademii 50+), a także pisząc na adres akademia50@wsiz.edu.pl. Rekrutacja potrwa do 9 października.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w...

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka...

Reklama