Rzeszów - Czwartek, 07.05.2026
Reklama

Areszt dla mężczyzny, który zgwałcił 13-latkę w Parku Sybiraków

Dodano: 07.08.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt wobec 29-letniego mieszkańca Kielc. Mężczyzna zgwałcił 13-letnią dziewczynkę w rzeszowskim Parku Sybiraków. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wieczorem, 29 lipca 2024 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie. - 29-letni Paweł M. grożąc 13-letniej mieszkance Rzeszowa wyrządzeniem krzywdy, doprowadził ją do obcowania płciowego, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia – poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

29-latek został zatrzymany 2 sierpnia na terenie Kielc. Następnego dnia prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia zbrodni z art. 197 § 4 k.k. Mężczyzna przyznał się do winy.

Poszkodowana 13-latka została przesłuchana w obecności psychologa. W toku czynności okazano tablicę poglądową na której rozpoznała ona podejrzanego.

29-letni mieszkaniec Kielc był już wielokrotnie karany, m.in. za przestępstwa kradzieży z włamaniem, niszczenia mienia oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Rzeszów

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

RZESZÓW. Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1 kursantów.

Reklama